Home TOP NEWS Match Report: Ήττα από την ΑΕΚ στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς

Match Report: Ήττα από την ΑΕΚ στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς

Χάσαμε με 2-0 από την ΑΕΚ στο τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος. Η προσπάθεια έγινε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δώσαμε κάποιες δυναμεις. Στο δεύτερο μέρος έγιναν πολλές αλλαγές από τον Σωφδρόνη, ολοκληρώσαμε τον αγώνα με 7 Κύπριους εκ των οποίων οι τεις έκαναν ντεμπούτο, Κυριακίδης, Ανδρέου και Νεοφύτου.

Στο πρώτο διάστημα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Δεν ήταν κλειστό το παιχνίδι όμως ευκαιρίες δεν παρουσιάστηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο.

Σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο η μπάλα ανεβοκατέβαινε και χάθηκαν ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Η ΑΕΚ σκόραρε στο τέλος του ημιχρόνου ύστερα από κόνρνερ.

Δεχθήκαμε ένα γκολ από κόρνερ και στο δεύτερο. Δεν φτιάξαμε κάτι ιδιαίτερο στο δεύτερο 45λεπτό και χάσαμε.

Τέλος του αγώνα. Τέλος του πρωταθλήματος.

Μεγάλη φάση βγήκε για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ζαχαρίου στο 8ο λεπτό. Έφυγε με ταχύτητα μπροστά, έχασε όμως τον βηματισμός του μπροστά στο τέρμα και δεν μπόρεσε να τελειώσει όπως ήθελε τη φάση.

Από το πλάι στον κεντρικό διάδρομο βρέθηκε ο Κίτσος, έκανε σουτ το οποίο απέκρουσε ο Πίριτς ενώ είχε και τη βοήθεια του δοκαριού για να μην πάει η μπάλα μέσα.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε η ΑΕΚ με τον Ράφα Λόπες ο οποίος σούταρε από κοντά για να αποκρούσει ο Παναγή,  στην εξέλιξη της φάσης ο Γκούρτσο έκανε σουτ το οποιο έφυγε ψηλά. Στο 15ο λεπτό.

Στο 32ο λεπτό έχασε ευκαιρία ο Λόπες με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι.

Στο 33ο λεπτό έχασε άλλη σημαντική ευκαιρία με τον Μιλίντσεβιτς.

Στο 37ο λεπτό ο Παπουλής έκανε σουτ από το ύψος της περιοχής με τη μπάλα να περνάει ψηλά.

Πλασέ από απόσταση στο 38ο λεπτό από τον Κόυσουλο, ήταν σε ετοιμότητα ο Πίριτς

Στο 39ο λεπτό ο Τρισκόφσκι έκανε βολέ έξω από την περιοχή μας, η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 40ο λεπτό ο Σράντι μπήκε στην περιοχή, έκανε σουτ όμως έβαλε κόντρα αμυντικός της ΑΕΚ.

Στο 41ο λεπτό εκτελέστηκε κόρνερ, ο Λέτσιακς έπιασε κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει έξω.

Στο 43ο λεπτό ο Ζαχαρίου κέρδισε φάουλ πλάγια, εκτέλεσε ο Μπέζους στον Ζαχαρίου ο οποίος σούταρε από δύσκολη θέση με το αριστερό, άστοχα.

Στο 45ο λεπτό η ΑΕΚ εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Λόπες έπιασε την κεφαλιά από κοντά για να σκοράρει.

Ο Λοΐζου μπήκε στη θέση του Ζαχαρίου.

Στο 54ο λεπτό ο Παπουλής αποχώρησε εν μέσω αποθέωσης, μπήκε στη θέση του ο Καρίμ.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Γκούρτσο στο 58ο λεπτό.

Σουτ από τον Γκιούρτσο έκανε σουτ στο 65ο λεπτό το οποίο έφυγε κόρνερ.

Ο Τατζούρι Σράντι έδωσε τη θέση του στον Άγγελο Νεοφύτου στο 65ο λεπτό.

Στο 67ο λεπτό σκόραρε ξανά η ΑΕΚ από κόρνερ με τον Μιγκέλ Γκονζάλες.

Ένα ωραίο σουτ στο 68ο λεπτό έκανε ο Λέτσιακς, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε η ΑΕΚ σε κόρνερ, ο Μπεζούς απομάκρινε στη γραμμή.

Παναγιώτης Ανδρέου και Νικόλας Κυριακίδης μπήκαν στη θέση των Χαραλάμπους και Κίτσο.

Διπλή απόκρουσηέκανε ο Παναγή στο 85ο λεπτό σε σουτ του Ροζάλες πρώτα και μετά του Γκούρτσο.

Στο 86ο λεπτό ο Κούσουλος έκανε κεφαλιά πάνω στον Πίριτς, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπέζους.

Ωραίο γκολ πέτυχε ο Μπέζους στο 87ο λεπτό με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή. Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ του Ανσαριφάρντ στη φάση.