Home TOP NEWS Βαριά ήττα της Εθνικής μας με 0-4 από το Κόσοβο – Έπαιξε...

Βαριά ήττα της Εθνικής μας με 0-4 από το Κόσοβο – Έπαιξε για 25λεπτά ο Λοίζου

Η Εθνική μας ομάδα υπέστη βαριά ήττα με 4-0 από το Κόσοβο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Γ’ κατηγορίας του Nations League.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς, όταν στο 9′ ο Muriqi άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το δεύτερο τέρμα ήρθε στο 21′ από κεφαλιά του ίδιου παίκτη, έπειτα από σέντρα του Rrudhani από την αριστερή πλευρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Εθνική μας φάνηκε αποσυντονισμένη και μέσα στα πρώτα 15 λεπτά δέχτηκε δύο ακόμα γκολ από τον A. Rrahmani και τον Dellova και έτσι ολοκληρώθηκε η συντριβή για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Το αποτέλεσμα αυτό αποτελεί άλλη μια απογοητευτική εμφάνιση για την ομάδα, που δείχνει να παραπαίει.

Κύπρος: Μολ, Καρώ, Γκόγκιτς, Κυπριανού (46′ Λαίφης), Παναγιώτου (46′ Ανδρέου), Αρτυματάς, Κάστανος, Μαλεκκίδης (58′ Κορέια), Ιωάννου (71′ Σπόλιαριτς), Πίττας, Τζιωνής (65′ Λοίζου).

Στον πάγκο: Δημητρίου, Μιχαήλ, Κατσαντώνης, Κακουλλής, Χρυσοστόμου, Παναγιώτου, Λαίφης, Ηλία.

Κόσοβο: Bekaj, Hadergjonaj, Aliti (46′ Dellova), Rexhbecaj (70′ Krasniqi), Rashica (70′ Sahiti), Amir Rrahmani, V. Berisha, E. Krasniqi, Muriqi (46′ Α.Rrahmani), Εmërllahu (87′ Bujupi), Rrudhan.

Στον πάγκο οι Maloku, Avdyli, Krasniqi, Asllani, Selmani, Paqarada.