Home FEATURED Εθνική Κύπρου: Η βαθμολογία μετά την τριάρα – Τι έκαναν οι 4...

Εθνική Κύπρου: Η βαθμολογία μετά την τριάρα – Τι έκαναν οι 4 πράσινοι

Η νίκη της Ρουμανίας επί της Εθνικής μας ήταν η τρίτη της σε ισάριθμους αγώνες στο Nations League. Οι Ρουμάνοι ανέβηκαν στους 9 βαθμούς ενώ η Κύπρος έμεινε στους 3.

Δεχόμενη τρία γρήγορα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών έχασε με 3-0 από τη Ρουμανία στο ΑΕΚ Αρένα σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Nations League.

Από πλευράς ΟΜΟΝΟΙΑΣ ο Νικόλας Παναγιώτου έπαιξε όλο το 90λεπτο, οι Κούσουλος και Λοΐζου ήταν βασικοί και αποχώρησαν στο ημίχρονο ως αλλαγή ενώ ο Χάμπος ήρθε από τον πάγκο και έπαιξε όλο το Β’ Ημίχρονο.

Κύπρος (Σ. Αυγούστη): Μολ, Αντωνίου (33′ Στυλιανού), Λαϊφης, Ν. Παναγιώτου, Ν. Ιωάννου, Κούσουλος (46′ Χάμπος), Αρτυματάς, Τζιωνής (46′ Π. Σωτηρίου), Λοϊζου (46′ Ηλία), Πίττας, Κάστανος (75′ Μακρής).

Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας, το Κόσοβο νίκησε με 2-1 τη Λιθουανία εκτός έδρας.

Η βαθμολογία του ομίλου μας:

1.Ρουμανία 9
2.Κόσοβο 6
3.Κύπρος 3
4.Λιθουανία 0

Η ομάδα που θα τερματίσει 1η στον όμιλο θα ανέβει στη Β’ κατηγορία, η ομάδα που θα τερματίσει 2η θα παίξει μπαράζ με ομάδα που θα τερματίσει 3η στη Β’ κατηγορία και η ομάδα που θα τερματίσει τελευταία, θα παίξει μπαράζ με ομάδα της Δ’ κατηγορίας για παραμονή στην κατηγορία.