Home FEATURED Ο απολογισμός των επτά Διεθνών της ομάδας μας

Ο απολογισμός των επτά Διεθνών της ομάδας μας

Ολοκληρώθηκαν χθες οι διεθνείς υποχρεώσεις των επτά ποδοσφαιριστών μας.

ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΠΡΟΥ
Κούσουλος, Παναγιώτου, Λοϊζου και Χαραλάμπους αγωνίστηκαν στις ήττες από Ρουμανία (3-0) και Κόσοβο (0-3) για το Nations League. Οι τρεις πρώτοι ξεκίνησαν βασικοί τον αγώνα με τη Ρουμανία, με τον Χάμπο να αντικαθιστά τον Κούσουλο στο ημίχρονο. Στον αγώνα με το Κόσοβο βασικοί ήταν οι Λοϊζου και Χάμπος.

ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
Ο Στέφαν Γιόβετιτς ήταν βασικός στην ήττα από την Τουρκία με 1-0, ενώ έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο στην ήττα από την Ουαλία με το ίδιο σκορ. Οι αγώνες ήταν στο πλαίσιο του Nations League.

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ
Ο Ανδρέας Νικολάου ήταν βασικός στη φιλική ήττα με αντίπαλο το Ισραήλ με 3-0, ενώ στο δεύτερο φιλικό με το Ισραήλ που έληξε 1-1, έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο για 32′.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ Κ21
Ο Φώτης Κίτσος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο στο φιλικό με την Σλοβακία, ενώ πέρασε ως αλλαγή στο 78′ στην ήττα με 3-2 από την Κροατία για τα προκριματικά του EURO Κ21.