Home ΚΥΠΡΟΣ Εντυπωσιακή πρεμιέρα για ΑΕΚ! (video)

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για ΑΕΚ! (video)

Αποτέλεσμα που κανείς δεν περίμενε στο Τσίρειο στάδιο με την ΑΕΚ να επικρατεί του Απόλλωνα με 2-5! Άγνωστη ομάδα η ΑΕΚ και έκανε πραγματικά εντυπωσιακή πρεμιέρα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12′ με τον Μπόλιεβιτς και στο 38′ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Κολαούτι. Ο Απόλλωνας μείωσε σε 1-2 στο 40′ με τον Ρομπέρ και ένα λεπτό πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε σε 2-2 με τον Παπουλή. Στο 60′ η ΑΕΚ πήρε εκ νέου προβάδισμα (3-2) με τον Κολαούτι και στο 63′ ο Τομάς με πέναλτι πέτυχε το 4-2 για την ομάδα της Λάρνακας. Στο 75′ και πάλι ο Τομάς πέτυχε το 5-2.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Μούλντερ, Αγγελής, Βασιλείου, Μερκής, Χαμντανί, Μεριέμ (73’Τουράμ), Παπουλής, Ρομπέρ (58’Γκουγιόν), Σανγκόι, Ρέζεκ (46’Γκιέ).

ΑΕΚ: Νέγκρι, Μέρτακκας, Καταλά, Μουρίγιο, Χαραλάμπους, Σκοπελίτης, Μπόλιεβιτς, Τομάς (81′ Λαρενα), Κυπριανού (67’Μασάνα), Εγγλέζου (74′ Παύλου), Κολαούτι.