Home ΚΥΠΡΟΣ Ισόπαλος στο ΓΣΠ με τη Λοκομοτίβ Μόσχας ο Απόλλωνας (video)

Ισόπαλος στο ΓΣΠ με τη Λοκομοτίβ Μόσχας ο Απόλλωνας (video)

Ο Απόλλωνας εξήλθε ισόπαλος 1-1 στο ΓΣΠ με τη Λοκομοτίβ Μόσχας στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα play-offs του Europa League.

Ο επαναληπτικός θα γίνει στις 28 Αυγούστου στη Μόσχα και ο Απόλλωνας έδειξε ότι μπορεί να διεκδικήσει την πρόκριση.

Οι Ρώσοι προηγήθηκαν στο 39΄ με τον Κασάεφ και ο Απόλλωνας αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισε με τον Γκιέ στο 80΄ , ο οποίος στις καθυστερήσεις είχε σουτ στο δοκάρι.

Οι Ρώσοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με εννέα ποδοσφαιριστές. Στο 76΄ αποβλήθηκε ο Τιγκόρεφ με απευθείας κόκκινη κάρτα και στο 87΄ο Ντενίσοφ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Απόλλωνας (Χριστάκης Χριστοφόρου): Βάλε, Στυλιανού (70΄ Μούλντερ), Μερκής, Ατράντε, Βασιλείου (79΄ Τουράμ), Γκουγιόν, Χαμτανί, Μεριέμ (69΄ Ρέζεκ), Παπουλής, Γκιέ, Ρομπέρ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κροάτης Ivan Bebek (διεθνής από το 2003) με βοηθούς τους συμπατριώτες του Tomislav Petrović (διεθνής από το 2001) και Miro Grgic (διεθνής από το 2010). Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Domagoj Vuckov.