Home ΚΥΠΡΟΣ Ήττα του Αποέλ από τον Αστέρα στην Τρίπολη

Ήττα του Αποέλ από τον Αστέρα στην Τρίπολη

6752fbfd2cda418fbf12c51a74acfe4d_w639_h432_sc

Ήττα του Αποέλ από τον Αστέρα στην Τρίπολη, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 11ου ομίλου του Europa League.

2-0 το αποτέλεσμα υπέρ του Αστέρα με τέρματα που σημειώθηκαν στο ξεκίνημα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Μπερτόλιο με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα για να πετύχει το τελικό 2-0 ο Γιάννου με κεφαλιά στο 45΄.

Το παιχνίδι διακόπηκε για 14 λεπτά στο 68ο λεπτό λόγω ρίψης φωτοβολίδων στον αγωνιστικό χώρο από την κερκίδα που βρίσκονταν οπαδοί του Αποέλ.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα, το Αποέλ έμεινε στους 3 βαθμούς και στην τελευταία θέση του ομίλου. Στους 4 βαθμούς ανέβηκε ο Αστέρας ενώ στον άλλο αγώνα, Σπάρτα και Σάλκε έμειναν στο ισόπαλο 1-1.

Η Σάλκε προηγείται στη βαθμολογία με 8 βαθμούς ενώ η Σπάρτα ανέβηκε στους 6 βαθμούς.

CFA

Το γκολ του Αστέρα Τρίπολης από τον Φακούντο Μπερτόγλιο, με το οποίο προηγείται του ΑΠΟΕΛ #sigmalivesports #live

Posted by Sigmalive Sports on Thursday, November 5, 2015

Το δεύτερο γκολ του Asteras Tripolis F.C. από τον Γιάννου, δευτερόλεπτα πριν το τέλος του α’ μέρους