Home ΚΥΠΡΟΣ Ισόπαλοι Άρης και Απόλλων

Ισόπαλοι Άρης και Απόλλων

aris-apol

Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Τσίρειο ανάμεσα σε Άρη και Απόλλωνα για τη 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Οι γαλάζιοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 40ο λεπτό μετά από αποβολή του Μέζγκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος και η επανάληψη επιφύλασσε τρομερή εξέλιξη.

Ο Άρης προηγήθηκε στο 52ο λεπτό με τον Μαραγκουδάκη, ενώ ο Πούλπο Γκονζάλες διπλασίασε τα τέρματα της “Ελαφράς Ταξιαρχίας” στο 76ο λεπτό. Ο Απόλλωνας στη συνέχεια ανέβηκε και πίεσε για το γκολ και στο 86ο λεπτό κατάφερε να μειώσει στο σκορ με πέναλτι του  Γιώργου Κολοκούδια. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, πάλι με σκόρερ τον Κολοκούδια, με πλασέ μέσα από την περιοχή.