Home ΚΥΠΡΟΣ Χατ-τρικ ο Μυτίδης και πρόκριση για ΑΕΚ με νίκη 8-1 επί του...

Χατ-τρικ ο Μυτίδης και πρόκριση για ΑΕΚ με νίκη 8-1 επί του Ν&Σ Ερήμης

aek

Μετά το 5-0 στη Λάρνακα, η ΑΕΚ κέρδισε και στον επαναληπτικό το Ν&Σ Ερήμης, αυτή τη φορά με 8-1, παίρνοντας την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η ΑΕΚ, που άνοιξε το σκορ με το Μυτίδη και έκανε το 2-0 με το Ρόσα. Με το δεύτερο του προσωπικό γκολ στον αγώνα ο Μυτίδης πέτυχε το 3-0, ενώ ο Μιντίκκης σκόραρε για το 4-0. Στην επανάληψη ο Μυτίδης έκανε χατ-τρικ, ενώ σκόραραν επίσης οι Τομάς με πέναλτι, Μπόγιεβιτς επίσης με πέναλτι και Κυπριανού. Οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά σε 7-1.

Δεν συνάντησε καμία αντίσταση η πρωτοπόρος του Πρωταθλήματος 1ης Κατηγορίας στις δύο αναμετρήσεις και με συνολικό σκορ 13-1 η ΑΕΚ πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.