Home ΚΥΠΡΟΣ Ισόπαλο 2-2 το ΕΝΠ – Άρης

Ισόπαλο 2-2 το ΕΝΠ – Άρης

Πέτυχαν από δύο τέρματα, πήραν από ένα βαθμό ΕΝΠ και Άρης

Ένωση Νέων Παραλιμνίου και Άρης Λεμεσού συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 σε αγώνα που έγινε στο “Τάσος Μάρκου” για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας.

Δύο φορές πήρε προβάδισμα ο Άρης, ισάριθμες ισοφάρισε η Ένωση και έτσι ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.

Με κεφαλιά του Αντώνη Ράνου ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό. Ο σκόρερ του Άρη αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 38ο λεπτό.

Ο Βασίλης Παπαδόπουλος ισοφάρισε για την ΕΝΠ με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από ατομική προσπάθεια στο 50ο λεπτό.

Στο 60ο λεπτό Άρης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Θεοδόση Κύπρου. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Αουρέλιο στο 61ο λεπτό δίνοντας προβάδισμα στον Άρη με 2-1.

Πέντε λεπτά αργότερα, στο 66′, ο Μπόγιοβιτς με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2 για την Ένωση.

Ο Άρης έκανε τους βαθμούς του 23 παραμένοντας έβδομος ενώ η ΕΝΠ έκανε τους βαθμούς της 15, παραμένοντας 12η, μαζί με την Πάφο.