Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Νίκες για Ολυμπιακό και Νέα Σαλαμίνα (videos)

Νίκες για Ολυμπιακό και Νέα Σαλαμίνα (videos)

olympiakos-s

Διατήρησε το αήττητο του στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας ο Ολυμπιακός και με τη νίκη του επί του Εθνικού με 3-1 στο ΓΣΠ, έκανε τους βαθμούς του τέσσερεις στη βαθμολογία.

Ο Ολυμπιακός μετρά δύο νίκες και μια ισοπαλία, όμως ξεκίνησε το Πρωτάθλημα με -3 βαθμούς.

Δεύτερη ήττα σε τρεις αγώνες για τον Εθνικό, ο οποίος έμεινε καθηλωμένος στον ένα βαθμό.

Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 10’ με τον Ολιβέιρα. Ο Ολυμπιακός ανέτρεψε τα σε βάρος του δεδομένα πριν τελειώσει το Α’ ημίχρονο με τέρματα των Ενρίκε (19′) και Τσιντί (38′).

Ο Ενρίκε στο 52’ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τρίτο στο Πρωτάθλημα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ολυμπιακός: Κάπσα, Κάστρο, Νικολάου, Μέρσιο, Ενρίκε (89’ Μπαρμπιέρι), Ρότεμπεργκ (58′ Νικολάου), Τσιντί, Σωτηρίου (80′ Πελαγίας), Ντε Πίνα, Ντουάρτε, Τιάγκο Κόστα.
Εθνικός: Μάλαρτζ, Αουρέλιο, Σίμοφ, Ηλία (46′ Κίσι), Αραμπατζής, Ολιβέιρα, Πογιατζής (46′ Μασίνουα), Αλισον, Οσενί, Κενμόγκνε (68′ Βαττής), Παϊσάο.

szólj hozzá: Olympiakos Nic-Axna 3-1

Νέα Σαλαμίνα – Αγία Νάπα 1-0
Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας για τη Νέα Σαλαμίνα.

Νίκησε στο «Αμμόχωστος» την Αγία Νάπα με 1-0 και πήρε τους πρώτους της βαθμούς ενώ η νεοφώτιστη ομάδα της Αγίας Νάπας έμεινε στον ένα βαθμό.

Το γκολ το οποίο καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα πέτυχε ο Έλιο Ρόκε στο 65ο λεπτό.

Νέα Σαλαμίνα: Κόβατς, Κάρολι, Γκράιμς, Ριμπέιρο, Λαμπρόπουλος, Εγγλέζου, Πιντσέλι, Χατζηπαντελίοδης (80′ Σααβένδρα), Γκρέι, Όπερ (71′ Σεμέδο), Ρόκε (89′ Μορέιρα).
Αγία Νάπα: Χρυσοστόμου, Μπαρμπούδης, Φίλγκειτ, Λούτσιο, Τζίνιο, Κατσιάνα, Σοάρες, Ριέρα (74′ Σολωμού), Μαρκίνιο, Κολουκούδιας (60′ Κατσής), Νίκιτς (43′ Αλφόνσο)

szólj hozzá: Salamina-Agia Napa 1-0