Εθνικός-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1

ns015222

Τέλος Αγώνα: Η ΟΜΟΝΟΙΑ αφήνει δυο πολύτιμους βαθμούς στην Άχνα.

– Τρία θα είναι τα λεπτά της καθυστέρησης. Σε ένα αγώνα με κόκκινη!

89′ Σπουδαία ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Ασίς σε τετ α τετ στέλνει τη μπάλα άουτ.

86′ Νέα αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ, έξω ο Ντανιέλσον μέσα ο Φρέντι.

85′ Αργησες Σκαπούλλη, άργησες, η κόκκινη έπρεπε να είχε δοθεί στο πρώτο ημίχρονο. Νέο δολοφονικό φάουλ, από τον Μπέντα που είχε κάρτα και αποβάλλεται.

84′ ΓΚΟΛ για την Άχνα και 1-1. Το ανύπαρκτο φάουλ εκτελέστηκε, η μπάλα πέρασε από όλους και το Λεόνι και 1-1. Δυσκολεύουν τα πράγματα.

84′ Κάρτα στον Σκάρα, σε φάση που δεν έκανε φάουλ! Και ο επόπτης στήνει την Άχνα έξω από τη περιοχή μας!

– Όντως είναι ακάλυπτος ο Βραζιλιάνος.

81′ Γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ντανιέλσον που ακυρώνεται ως οφσάιντ. Εκ πρώτης φαίνεται ορθή η απόφαση θα περιμένουμε όμως να δούμε ξανά ριπλέι.

80′  Φοβερή επέμβαση του Μάλαρτζ σε σουτ του Αντρέ Άλβες

75′ Αντράντε αντί Σοάρες

– Ετοιμάζεται ο Αντράντε να κάνει ντεμπούτο. Αναγκαστική η αλλαγή, αφού ο Μάρκο Σοάρες σφαδάζει από τους πόνους. Κρίμα γιατί έκανε την καλύτερη του φετινή εμφάνιση.

74′ Μακρινό σουτ του Μπέντα, πολύ άσχημο, άουτ.

71′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ και μάλιστα διπλή. Πρώτα ο Ασίς βρήκε τον Χριστοφή που σέντραρε συρτά για να αποκρούσει η άμυνα. Στη συνέχεια και πάλι ο Ασίς, βρήκε τον Άλβες στη περιοχή που έδωσε προς τον Λέο, ο αρχηγός δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στην κενή εστία.

70′ Πρώτο φάουλ του Εφραίμ, κίτρινη κάρτα. Ορθή δεν αντιλέμε, αλλά όταν ο Σκαπούλλης έκλεισε τα μάτια σε δυο κοκκινάρες του Άλισον, αναρωτιόμαστε πως μπορεί με τόση άνεση να κιτρινίζει επιθετικούς μας.

69′ Σουτ του Χριστοφή, αποκρούει ο Μάλαρτζ

68′ Μεγάλο λάθος του Αλαμπί στην περιοχή, η μπάλα φτάνει στο ΜΑσίνουα που σουτάρει από το πέναλτι, ο Λεόνι αποκρούει.

63′ Εφραίμ στον αγώνα αντί του Αβραάμ, αφού ο Αντρέας έχει εκνευριστεί από την ώρα που δέχθηκε την αγκωνιά στα μούτρα από τον Άλισον.

62′ Δολοφονικό από πίσω, με τα δύο τάκλιν του Μπέντα στον Ασσίς, δίνει κίτρινη ο Σκαπούλλης. Και πάλι είναι συζητήσιμο αν έπρεπε να δώσει κόκκινη.

61′ Κεφαλιά του Μασίνουα άουτ, ο Σκαπούλλης αρχικά ανακαλύπτει κόρνερ. Στη συνέχεια σκέφτεται ότι είναι και τηλεοπτικό το ματς, έχει ήδη πνίξει δυο κόκκινες, ας δώσει και ένα ορθό.

60′  Πολύ μεγάλο ζώο αυτός ο Άλισον, πάλι θα έπρεπε να αποβληθεί! Ξεκάθαρη αγκωνιά στα μούτρα του Αβραάμ. Σκαπούλλη ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

58΄ Υπέροχη κούρσα του Χριστοφή, χέρι από αμυντικό της Άχνας ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΛΩΜΕΝΟ, τίποτα ο Σκαπούλλης. Ήταν πάντως κοντινή η απόσταση, αυτό πρέπει να λεχθεί. Δεν μας φάνηκε και πολύ φυσική η θέση του χεριού του Ηλία όμως.

56′ Πουλάει τρέλα ο Σκαπούλλης, δύο ξεκάθαρα φάουλ σε Λέο και Αλαμπί κλείνει τα μάτια. Στη συνέχεια ο Λεόνι πετάει τη μπάλα εκτός μιας και οι συμπαίκτες του ήταν στο έδαφος και οι της Άχνας δεν επιστρέφουν τη μπάλα! Μια ζωή ένα βρώμικο σωματείο θα είστε.

–  Δύο αλλαγές για την Άχνα που φρεσκάρει τα άκρα. Κεμόγκνε και Μπέντα, αντί Βαττή και Αουρέλιο.

54′ Σέντρα του Σκάρα, κεφαλιά ο Τζίμης, άουτ

53′ Μπήκε πανέμορφα στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Τζίμης βρήκε τον Άλβες και αυτός τον Αβραάμ, ο Αντρέας όμως δεν έκανε καλή τελική πάσα

49′ Σουτ του Κίσσι, άουτ.

47′ Σέντρα του Σκάρα αποκρούει ο Σίμοφ. Ακούστηκαν κάποιες φωνές διαμαρτυρίας, αλλά η μπάλα κτυπάει μάλλον στο στήθος.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

szólj hozzá: Eth-OMO-HT
Τέλος Ημιχρόνου: Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε πολύ δυνατά, προηγήθηκε στο σκορ και από κει και πέρα δείχνει να έχει περισσότερο το μυαλό της στην άμυνα. Πέραν μιας φάσης δεν κινδύνεψε η ομάδα μας, αν πιέσει λίγο την Άχνα όμως, μπορεί να πετύχει δεύτερο γκολ και να τελειώσει το παιχνίδι.

45+2 Πολύ κοντά στο 0-2 η ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Αβραάμ να μην μπορεί από κοντά να νικήσει το Μάλαρτζ

45′ Πολύ έξυπνη πάσα του Χριστοφή στον Άλβες που δεν προλαβαίνει.

-Δύο θα είναι τα λεπτά της καθυστέρησης.

44′  Συρτή σέντρα από τον Αβραάμ, ο Άλβες μπαίνει στη φάση αλλά δεν μπορεί να τελειώσει όπως θέλει.

– Πραγματικά δολοφονική η κλωτσιά του ξυλοκόπου της Άχνας. Αυτούς τους τύπους πρέπει να τους κρεμάνε το δελτίο στον τοίχο.

assis-aimatoma

37′ ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΚΑΡΤΑΣ. Ο Άλισον κλωτσάει στο λαιμό τον Νούνο Ασσίς. Ο κανονισμός είναι ξεκάθαρος, Ο ΣΚΑΠΟΥΛΛΗΣ ΒΛΕΠΕΙ ΑΛΛΟΥ

– Πολύ εκδηλωτικός ο κόσμος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ζητάει πρωτάθλημα και κύπελλο και..το αυτονόητο που έρχεται μετά!

35′ Όπως και στο Σούπερ Καπ, έτσι και σήμερα, οι διαιτητές κάνουν θέμα σε παίκτη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για την ταινία στις κάλτσες τους! Να δούμε τι άλλο θα βρείτε για να κολλήσετε σε παίκτες μας!

34′ Καρατιά του Ηλία στο γόνατο του Χριστοφή. Κίτρινη κάρτα.

32′ Αναπτύχθηκε όμορφα η ΟΜΟΝΟΙΑ και κέρδισε κόρνερ.

31′ Σέντρα του Ηλία, κεφαλιά του Μασίνουα, αποκρούει ο Λεόνι.

31′ Νέο κόρνερ για την Άχνα. Δεν κινδύνευσε η ΟΜΟΝΟΙΑ, πρέπει όμως να ανεβεί.

30′ Φτάσαμε στο ημίωρο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε εξαιρετικά όμως δεν συνέχισε το ίδιο. Όχι ότι είναι καλή η Άχνα, αλλά ούτε επιβληθήκαμε.

– Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι της Άχνας, στη φάση του Αβραάμ. Το ριπλέι έδειξε πως η μπάλα κτύπησε στον ώμο του, με τον Σκαπούλλη να είναι κοντά και να έχει καθαρό οπτικό πεδίο στη φάση.

26′ Κόρνερ για τον Εθνικό που χάνει μεγάλη ευκαιρία. Ήταν η σύγχυση στη περιοχή, τελικά ένα σουτ και ο Αβραάμ απέκρουσε στη γραμμή με τον ώμο.

22′ Ο Σκαπούλλης συνεχίζει το έργο του Ζαφείρη με τις κάρτες. Κίτρινη στο Λέο, σε φάση που δεν είναι βέβαιο ότι έγινε φάουλ

20′ Απειλητικά στη περιοχή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ η Άχνα διώχνει ο Σκάρα

16′ Το ριπλέι της Cytavision δείχνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ φάουλ στο Σπούγκιν μπροστά στα μάτια του βοηθού που δεν σφυρίχθηκε. Λογικά ο τελευταίος έκλεισε τα μάτια του.

12′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 0-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με το Δημήτρη Χριστοφή!! Ήταν η παληκαρίσια πάσα του Άλβες στον Ασσίς, Νούνο είδε τη κίνηση του Τζίμη και του έδωσε συρτή πάσα και ο τελευταίος με σουτ άνοιξε το σκορ!

– Αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες τελικά. Πολλοί είναι αυτοί που αποφάσισαν τη τελευταία στιγμή.

10′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αουρέλιο, η μπάλα πήγε έξω

9′ Διώχνει προ του Μασίνουα

8′ Καλή ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Λέο. Ο Αβραάμ έβγαλε τη σέντρα, αλλά ο Μάλαρτζ πρόλαβε το Λέο.

2′ Κίτρινη κάρτα στον Οσενί για δολοφονικό τάκλιν στον Σκάρα.

1′ Έναρξη αγώνα

19.47

Ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους οι δύο ομάδες

19.42

Παύλος Χρυσάνθου: «Ξεκάθαρα η νίκη είναι το ζητούμενο. Δεν είναι σημερινό αυτό. Είναι ένα σημαντικό παιγνίδι. Ξέρουμε πόσο δύσκολες είναι οι αναμετρήσεις με τον Εθνικό. Θέλουμε να συνεχίσουμε νικηφόρα, ξέροντας τις δυσκολίες και τον κόπο που πρέπει να καταβάλουμε για να το καταφέρουμε.
Ο φόβος δεν είναι λέξη που υπάρχει στο λεξιλόγιο μας. Το ότι καταβάλλεται μεγάλη προσπάθεια από Διοίκηση και κόσμ
ο είναι δεδομένο. Από εκεί και πέρα προπονητής και ομάδα έχουν ύψιστο ρόλο να καταβάλουν κάθε δυνατή προσπάθεια στο γήπεδο. Δεν ψάχνουμε για δικαιολογίες. Ο καθένας πρέπει να κάνει τη δουλειά του όσο καλύτερα μπορεί. Οι παίχτες να είναι αφοσιωμένοι στη δουλειά τους και να τα δίνουν όλα.
Έχουμε παιγνίδι, έχουμε 90 λεπτά είμαστε αφοσιωμένοι σ” αυτά. Τα υπόλοιπα τις υπόλοιπες 6 μέρες και ώρες της βδομάδας. Σημαντικό η ΟΜΟΝΟΙΑ να βγει νικήτρια στο γήπεδο.»