Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τόνι: “Ελπίζω κάποια στιγμή να έχουμε το εύκολο γκολ”

Τόνι: “Ελπίζω κάποια στιγμή να έχουμε το εύκολο γκολ”

sak_5659

Όταν χάσεις δεν έχει νόημα να δικαιολογείσαι, σύμφωνα με τον προπονητή της ομάδας μας. Ο Τόνι Σαβέφσκι στάθηκε στο γεγονός πως οι  παίκτες του μπορούσαν στο α’ ημίχρονο να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που είχαν. Επιτέλους θα πρέπει έρθει το εύκολο γκολ, είπε ο Σαβέφσκι.

“Ότι και να πεις θα είναι περιττό. Δεν υπάρχει νόημα να σχολιάσουμε οτιδήποτε. Θέλω να πω όμως ότι παίκτηκε ένα ημίχρονο και σε αυτό ήμασταν πολύ καλύτεροι και το σκορ έπρεπε να ήταν 1-2. Δυστυχώς όπως είπα, όταν χάσεις, δεν έχει νόημα ότι και να πεις. Η ουσία είναι ότι χάσαμε, έχοντας ένα καλό ημίχρονο. Για το 2ο ημίχρονο δεν έχω να πω πολλά γιατί έγιναν διάφορα με βεγγαλικά και τα λοιπά. Η Ανόρθωση πήρε μια επαγγελματική νίκη. Ελπίζω οι παίκτες μου να μάθουν από αυτό, να είμαστε πιο πολύ ψύχραιμοι εκεί που χρειάζεται και ελπίζω κάποια στιγμή να έχουμε το εύκολο γκολ, όπως οι άλλες ομάδες. Η διαφορά έχει πάει στους 10 βαθμούς αλλά μην ξεχνάτε πως είμαστε η ΟΜΟΝΟΙΑ”.