Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Φιλική νίκη για Ανόρθωση (pics)

Φιλική νίκη για Ανόρθωση (pics)

ano-alki-filiko2

Έχοντας περισσότερες επιλογές απ΄ότι ο συνάδελφος του στην ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Ρόνι Λέβι ζήτησε η ομάδα του να πραγματοποιήσει ένα δυνατό φιλικό πριν από την αναμέτρηση με το τριφύλλι σε 10 ημέρες.

Η Ανόρθωση φιλοξένησε σήμερα την Αλκή στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” και πήρε την φιλική νίκη με 2-1, με τον τεχνικό της ομάδας να βλέπει αγωνιζόμενους όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του.

Η Αλκή κατάφερε να προηγηθεί στο 18ο λεπτό με γκολ του Κόντε, όμως η Ανόρθωση στην επανάληψη έκανε την ανατροπή. Στο 85′ ο Οκκάς με σουτ ισοφάρισε, ενώ το γκολ της νίκης ήρθε με πέναλτι, με τον Σπαντάτσιο να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Ο Ρόνι Λέβι χρησιμοποίησε τους Βαλβέρδε, Σκοπελίτης (46′ Αλέξα), Οχαγιον (76′ Λαβόρδε), Γ. Σιέλης, Ζούλα (73′ Οκκάς), Κάλβο (46′ Σπαντάτσιο), Ιτζχάκι, Ρονκάτο (84′ Ανδρέου), Κόλιν, Ίλιτς, Άντιτς (65′ Λοϊζίδης). Απουσίαζαν οι διεθνείς Ρέζεκ, Μάστρου, Λαμπάν και Σιέλης, καθώς και ο τραυματίες Ζόρζε.