Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Δόξα-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1

Δόξα-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1

sak_1886

Ζωντανά η προσπάθεια της ΟΜΟΝΟΙΑΣ κόντρα στη Δόξα, στο στάδιο Αμμόχωστος (18:00)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άξιοι της τύχης μας.

92′ ΓΚΟΛ Ο Φερναντές ισοφαρίζει από κοντά. Αν είναι ποτέ δυνατόν.

90′ Προ κενής εστίας, ο Άλβες σουτάρει άουτ. Αν είναι δυνατόν…

89′ Ανατροπή του Φρέντι μετά από πάσα τρύπα του Χριστοφή, ο Ζαφείρης δειλιάζει να δώσει πέναλτι.

87′ Κόρνερ για τη Δόξα. Παίζουμε με τη φωτιά.

– Φρέντι αντί του Σκέμπρι.

81′ Καλή κίνηση και σουτ του Χριστοφή λίγο άουτ.

76′ Μεγάλη επέμβαση του Λεβίτα σε τετ α τετ του Φοφανά.

73′ Προκαλεί γέλοιο, ένα φάουλ που σφυρίζει υπέρ της Δόξας ο Ζαφείρης. Πραγματικά ΓΕΛΟΙΟΣ

69′ Αντράντε εκτός, Ντανιέλσον έτοιμος να μπει εντός. Ελπίζουμε μόνο ο Αντράντε να είναι εντάξει. Ο Ζαφείρης έβγαλε τον Αντράντε και δεν έβαλε το Ντανιέλσον! ΗΜΑΡΤΟΝ

68′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Άλβες ανοίγει το σκορ και ανοίγει και λογαριασμό!

67′ Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ που κερδίζει ο Χριστοφή. Ορθή υπόδειξη, ορθή και η δεύτερη κίτρινη στον Σακέτι.

66′ Εξαιρετική πάσα του Ασσίς στον Σκέμπρι που φάτσα με τον Νέγκρι ολιγορεί.

65′ Ετοιμάζεται ο Φρέντι. Για να δούμε αν η τρέλα του αλλάξει την εικόνα.

63΄Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ, κακή εκτέλεση. Οκτώ κόρνερ, ούτε και μία καλή εκτέλεση

– Λάθη επί λαθώ. Μακράν η χειρότερη εμφάνιση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ από τη μέρα που ήρθε ο Τόνι. Πέραν του Λέο, οι υπόλοιποι δεν χαρακτηρίζονται καν μέτριοι.

60′ Αλαμπί και Σκαραμοτσίνο εξακολουθούν να κάνουν λάθη.

– Και επιτρέφει ξανά για προθέρμανση ο Ντανιέλσον αφού ο Αντράντε κάνει νόημα στον πάγκο πως θα σφίξει τα δόντια.

– Δεν μπορεί τελικά ο Αντράντε και ετοιμάζεται ο Ντανιέλσον

58′ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Φοφανά, ο Αντράντε προλαβαίνει σωτήρια.

55’Άλβες απειλητικά στην περιοχή, τον προλαβαίνουν.

54′ Εκτελεί ο Λεάντρο, λίγο άουτ.

53′ Δολοφονικό φάουλ με τα δυο από πίσω από τον Φακέτι, μόνο κίτρινη. Ο Αντράντε ξαναμπαίνει τελικά.

52′ Εκτός ο Αντράντε με πρόβλημα στον ώμο. Ζητάει αλλαγή…

48′ Εκτελείται διώχνει με γροθιές ο Λεβίτα.

48′ Φάουλ για τη Δόξα σε καλό σημείο, το ριπλέι δείχνει θέατρο. Και πάλι το σχολιάζει και ο Σ. Κοσιάρης.

46′ Έναρξη. Με μια αλλαγή η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Ζοάο Άλβες αντί του Μάρκο Σοάρες

– Προθερμαίνεται έντονα ο Ζοάο Άλβες και όπως φαίνεται θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΟΝΟΥ: Φλύαρη μέχρι στιγμής η ΟΜΟΝΟΙΑ, δεν έχει καταφέρει να εξαργυρώσει τη συντριπτική της κατοχή. Δεν έλειψαν ούτε τα ατομικά λάθη. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να ανεβάσει απόδοση αν θέλει να κερδίσει.

– 1 λεπτό καθυστέρηση. Έχει σηκώσει τον Ζοάο Άλβες ο Σαβέφσκι. Λογικό αφού η κακή λειτουργία στα χαφ, δεν επιτρέπει στην ΟΜΟΝΟΙΑ να γίνει απειλητική.

44′ Επικίνδυνη συρτή μπαλιά του Χριστοφή, αποκρούεται.

44′ Πέμπτο κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Σε κανένα δεν απείλησε ως τώρα.

42′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Σκέμπρι και Άλβες συνεργάζονται υπέροχα, η πλάσα του Άλβες όμως κοντράρει και πάει κόρνερ.

40′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ μετά παό σέντρα του Χριστοφή. Πολύ άσχημη όμως η εκτέλεση.

39΄Θέατρο του Φερνάντες, ούτε κάρτα ο Ζαφείρης. Η Δόξα θα βγάλει το πρώτο της ημίχρονο φέτος χωρίς κάρτα.

-31%-69% η κατοχή, οι φάσεις και το γκολ όμως δεν έρχονται.

35′ Αναπτύσσεται σωστά από δεξιά η ΟΜΟΝΟΙΑ και ο Γιουβάλ βγαίνει απειλητικά από πλάγια στη περιοχή. Το γύρισμα του δεν είναι καλό και αποκρούεται από το Νέγκρι.

– Παιδαριώδη τα λάθη, θα βγάλει η γλώσσα μας μαλιά για συγκέντρωση. Πολλά τα αβίαστα λάθη γενικά από την ΟΜΟΝΟΙΑ που πρέπει να ανεβεί αν θα κερδίσει.

31′ Λάθος του Αλαμπί και φάση για τη Δόξα, ο Λεβίντα αποκρούει

30′ Κακό κοντρόλ του Σοάρες και ενώ θα βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση.

28′ Παίζει με την υπομονή μας ο Ζαφείρης. Σφυρίζει φάουλ υπέρ μας ενώ η μπάλα είναι στη κατοχή του Ράσκο αντί να αφήσει πλεονέκτημα και στη συνέχεια διατάζει και επανάληψη επειδή η μπάλα παίκτηκε 2 μέτρα πιο μπροστά.

26′ Στο έδαφος για 3η λεπτά σε 26 λεπτά ο Φοφανά. Ζαφείρη κουμάνταρε τα καραγκιοζιλίκια.

25′ Προσποίηση του Χριστοφή που φεύγει απειλητικά, ο Ζαφείρης ανακαλύπτει φάουλ. Πραγματικά ανακάλυψη το φάουλ όμως.

– Έχει πέσει η απόδοση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ το τελευταίο 10λεπτο.

24′ Καλή κεφαλιά του Αντρέ, απόκρουση του Λεβίτα, αλλά ως μη γενόμενη η φάση μιας και δόθηκε οφσαίντ.

23′ Κόρνερ για τη Δόξα, μετά απο ολιγωρία του Σκάρα. Διώχνει με γροθιές ο Λεβίτα.

19′ Σουτ του Σπούγκιν, άουτ.

– Ο Λούκας Χατζηλούκας βγαίνει συνεχώς από το χώρο που δικαιούται με αποτέλεσμα να δεχτεί τις παρατηρήσεις του Αναστασίου.

18′ Συγκρούονται κεφάλι-κεφάλι Χριστοφή και Λεονάρντο. Δεν έχουν κάτι σοβαρό.

13′ Σκέμπρι και Άλβες συνεργάζονται υπέροχα, αμυντικός προλαβαίνει το Μαλτέζο πριν βγει φάτσα με το Νέγκρι.

12′ Λάθος του Σκάρα και παρολίγο η Δόξα να βγει απειλητικά. Θα το πούμε ξανά, Αλαμπί και Σκαραμοτσίνο πρέπει να είναι πιο συγκεντρωμένοι.

– Στην εκτέλεση η μπάλα κτυπάει στο κεφάλι και μετά στο χέρι του αμυντικού. Έχουμε την εντύπωση πως σωστά δεν το έδωσε ο Ζαφείρης.

10′ Εκτελεί δυνατά ο Χριστοφή, αμυντικός διώχνει σε κόρνερ

9′ Φάουλ σε καλό σημείο που κερδίζει ο Σκέμπρι. Ήταν για κάρτα το φάουλ, κάτι που τονίζει και ο Σ. Κοσιάρης. Ο Ζαφείρης φυσικά αλλού.

5′ Ζητάει πέναλτι για χέρι η ΟΜΟΝΟΙΑ, μόνο το ριπλέι θα ξεκαθαρίσει τη φάση

4′ Πρώτη καλή στιγμή με τον Ασσίς να γυρίζει και αμυντικό να προλαβαίνει τον Άλβες. Κόρνερ

– Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά

1′ Έναρξη του αγώνα

– Με την τρίτη φανέλα η ΟΜΟΝΟΙΑ

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες

Εντεκάδες

Δόξα: Νέγκρι, Σιόντης, Λεάντρο, Λεονάρντο, Περέιρα, Καστανιέιρα, Σατσέτι, Αντρέ, Φοφανά, Φερνάντες, Τόι.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σπούγκιν, Ατράντε, Αλαμπί, Σκαραμοτσίνο, Λέο, Σοάρες, Ασσίς, Χριστοφή, Σκέμπρι, Α.Άλβες

(Λεόνι, Παναγιώτου, Κυριάκου, Χαραλάμπους, Ζ. Άλβες, Φρέντι, Ντανιέλσον)

Διαιτητές: Ζαφείρης, Τσεντής, Δημητρίου

Pregame

img-20121103-wa0005
Ένα πανόραμα του γηπέδου

17:47 Ένα υπέροχο αφιέρωμα στον κ. Αντρέα Χρυσάνθου παρουσιάζει αυτή τη στιγμή η Cytavision  αναφέροντας και την σελίδα μας. ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! Ο Σάββας Κοσιάρης πάντως, για άλλη μια φορά προβάλει την αγνή πλευρά του αθλητισμού.

17:46 Στο γήπεδο και οι Ράουφμαν, Ξιούρουπας

17:45 Καταχειροκροτούμενοι πάνε στα αποδυτήρια οι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.
Η προθέρμανση του Λεβίτα

Αντρέας Δημητρίου: Είναι ένα παιχνίδι που θέλουμε να κερδίσουμε. Ήρθαμε εδώ να κάνουμε τα πάντα για να πάρουμε τους βαθμούς. Θα κριθεί από τη δική μας εικόνα, στο μυαλό μας δεν τίθεται θέμα σύγκρισης της ποιότητας, παρότι δεν υποτιμούμε τον αντίπαλο. Δεν μας απασχολεί καθόλου η αλλαγή προπονητή της Δόξας. Είμαστε η ΟΜΟΝΟΙΑ και η Δόξα πρέπει να νοιάζεται για τη κατάσταση μας. Είναι σημαντικό για μας να κολλήσουμε 2 νίκη, θα μας δώσει αέρα. Όσο κερδίζουμε θα πλησιάζουμε τη κορυφή.

Η είσοδος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

Π.Χρυσάνθου:
– Στόχος σε κάθε παιγνίδι είναι οι 3 βαθμοί.
– Περιμένουμε παρόμοιο σενάριο όπως με την Ένωση
– Ψυχραιμία και υπομονή να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες μας
– Έχουμε την ποιότητα που χρειάζεται
– Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να είναι ΟΜΟΝΟΙΑ και να δείξει ποιος είναι το αφεντικό από νωρίς. Να σκοράρουμε νωρίς και να επιβληθούμε μέσα από το παιγνίδι μας.
– Ο κόσμος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ είναι εδώ και πολλά χρόνια δίπλα στην ομάδα. Δίνει βροντερό παρόν. Θα είναι σημαντική η παρουσία τους για να μας βοηθήσει να πάρουμε το τρίποντο

img-20121103-wa0001
17:10 Δεν έχουν ακόμα ανάψει οι προβολείς στο στάδιο!

17:10 Δεν έχουν ακόμα ανάψει οι προβολείς στο στάδιο! Είπαμε οικονομία, αλλά όχι και έτσι!