Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Αγ.Νάπα – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3 (video)

Αγ.Νάπα – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3 (video)

Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο που βρέθηκε στο “Τάσος Μάρκου”. Η ΟΜΟΝΟΙΑ πετυχαίνει την 4η της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Σκόρερ για το τριφύλλι οι Σκέμπρι, Άλβες και Τζίμης.

Τέλος Αγώνα

90’+3′ Κίτρινη: Ντανιέλσον

90’+3′ Διώχνει η άμυνα της Αγίας Νάπας πριν ο Τζίμης γίνει επικίνδυνος

90’+2′ Μεγάλη φάση με τον Ασσίς, σκάβει την μπάλα αλλά αυτή πάει έξω

90’+1′ Εκτελέστηκε το φάουλ, η μπάλα στο τοίχος

+3 λεπτά

89′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγία Νάπα.

88′ Σε τετ α τετ ο Κολοκούδιας, πλασάρει ψηλά

85′ Αδύναμο σουτ του Ζ.Άλβες

84′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία με Ασίς και Ζ.Άλβες. Οι δύο πορτογάλοι δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Ζιάγιατς

– Έπεσε ο ρυθμός, πράγμα φυσιολογικό
75′ Άλβες αντί Σοάρες

– Ετοιμάζεται ο Ζοάο Άλβες αντί του Σοάρες.

69′ Μαργκάσα αντί Σκέμπρι.

– Με μπλουζάκι που γράφει “Καλό ταξίδι φίλε ΟΜΟΝΟΙΑΤΗ Σταύρο” πανηγυρίζει το γκολ ο Τζίμης.

Α.Ναπα-Ομόνοια 0-3 Χριστοφή από thialouka
69′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Χριστοφή Show!! Ο Τζίμης κλέβει έξω από την περιοχή μας, βγάζει φανταστική μπαλιά 40 μέτρων στον Ντανιέλσον και αμέσως βρίσκεται ξεμαρκάριστος στην επίθεση, δέχεται ξανά τη μπάλα από το Βραζιλιάνο και τελειώνει ιδανικά!

68′ Φεύγει μόνος ο Σκέμπρι με δημιουργό το Χριστοφή, ο Μαλτέζος από μακριά πλασάρει άουτ. Δείχνει κουρασμένος ο Σκέμπρι, μάλλον αυτός θα αποχωρήσει.

– Ετοιμάζεται ο Μαργκάσας

64′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία με τον Ράσκο από το ένα μέτρο χωρίς τερματοφύλακα να στέλνει τη μπάλα πίσω…

62′ Νέα λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ, στον Σκέμπρι και ενώ ο Μαλτέζος με τον Άλβες είχαν μόνο ένα αμυντικό μπροστά τους. Είτε κομπλεξικός, είτε πολύ λίγος ο πάνω βοηθός.

– Άλλος άνθρωπος ο Άλβες σήμερα. Νέα εξαιρετική κίνηση του και ασσίστ στο Χριστοφή που προτιμά πάσα στον Άσσις αντί σουτ.

A.Napa-Omonia offside από thialouka
57′ Γκόλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ασσίς που ΚΑΚΩΣ ακυρώνεται για οφσάιντ. Δύσκολη φάση, καλύπτεται όμως ο Πορτογάλος.

56′ Φοβερή κούρσα του Χριστοφή…στην άμυνα! Υπόδειδγμα ο Τζίμης

54′ Νέα φάση με τον Άλβες που προσπαθεί να σκάψει τη μπάλα πάνω από το Ζάγιατς, χωρίς όμως επιτυχία.

– Στους αναπληρωματικούς έτρεξε ο Άλβες για να πανηγυρίσει. Φρέντι, Μαργκάσα, Ζοάο Άλβες αγκάλιασαν τον Βραζιλιάνο!

Α.Ναπα-Ομόνοια 0-2 Alves από thialouka
53′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Αντρέ Άλβες και 0-2! Ασσίς στο Τζίμη που μπαίνει παληκαρίσια στη περιοχή και δίνει πάσα πάρε βάλε στο Βραζιλιάνο! Μαγική η πάσα του Ασσίς στο Χριστοφή!

52′ Εξαιρετικό κοντρόλ και κίνηση του Άλβες, που καθυστερεί όμως, ενώ θα μπορούσε να βγάλει τετ α τετ το Σκέμπρι.

50′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγία Νάπα. Πήγε να γίνει σύγχυση, απομάκρυνε ο Τζίμης

49′ Πρώτη κίτρινη στο Μαρκίνιος, για δυνατό φάουλ στον Κυριάκο

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αγ.Νάπα-ΟΜΟΝΟΙΑ ht από thialouka

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ, ελέγχει το παιχνίδι, κινδύνεψε στο τέλος όμως στη μοναδική φάση της Αγίας Νάπας.

Α.Ναπα-Ομόνοια Λεβίτα από thialouka

45′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Αγία Νάπα, σουτ του Σέρτζιο από το ύψος της περιοχής, ο Λεβίτα αποκρούει ασταθώς, και η μπάλα κτυπάει στο δοκάρι.

44′ Αναπτύσσεται εξαιρετικά η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Σκαραμοτσίνο από αριστερά βγάζει όμορφη μπαλιά, πριν ο Τζίμης σκοράρει όμως, τον προλαβαίνει αμυντικός

34′ Φεύγει τετ α τετ ο Άλβες, συλλαμβάνεται όμως σε θέση οφσάιντ. Οριακή φάση.

Α.Ναπα-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-1 Σκέμπρι από thialouka
– Εξαιρετική ήταν και η πάσα τουΧάρη Κυριάκου προς τον Άλβες.

32′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Μαγικό γκολ από την ΟΜΟΝΟΙΑ! Ο Αντρέ Άλβες μπήκε στη περιοχή, έδωσε συρτή πάσα στο Σκέμπρι και ο Μαλτέζος με καταπληκτικό τακουνάκι άνοιξε το σκορ! 0-1

30′ Αλαμπί αντί Αντράντε

29′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, από φάουλ του Σοάρες, ο Ζάγιατς απέκρουσε ασταθώς και ενώ ο Λέο ήταν έτοιμος να σκοράρει, ο πορτιέρο ακουμπάει ξανά τη μπάλα και πάει άουτ.

– Έχει τραυματιστεί ο Αντράντε και δύσκολα θα συνεχίσει. Θα αντικατασταθεί από τον Αλαμπί.

25′ Σουτ του Λέο που κοντράρει και κόρνερ

22′ Παίζει μπάλα ο Χριστοφή, σφυρίζει φάουλ ο Χρυσοστόμου και του κάνει παρατηρήσεις με ύφος Terminator. Ότι ναναι κύριε Χρυσοστόμου

20′ Ωραία πάσα του Άλβες στον Χριστοφή ο Τζίμης κάνει κούρσα και ψάχνει τον Βραζιλιάνο, η μπάλα πάει κόρνερ

19′ Εξαιρετική κάθετη του Αντράντε στον Ασσίς, που δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ και να βγει φάτσα με το Ζάγιατς.

17′ 1-2 του Σκέμπρι με τον Άλβες, δεν προλαβαίνει ο Μαλτέζος

16′ Σέντρα του Χάρη Κυριάκου, κεφαλιά του Σοάρες, μόλις άουτ

15′ Νέο φάουλ για κάρτα, ο Χρυσοστόμου και πάλι κλείνει τα μάτια.

12′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, από καταπληκτική πάσα του Ασσίς ο Λεάντρο βγαίνει φάτσα με τον Ζάγιατς, ο πορτιέρο της Αγίας Νάπας όμως αποκρούει.

10′ Φάουλ για κάρτα στο Σκέμπρι, η ΟΜΟΝΟΙΑ κρατάει τη μπάλα, ο Χρυσοστόμου σταματάει την υποσχόμενη επίθεση για να κάνει παρατηρήσεις.

8′ Αλλάζουν όμορφα τη μπάλα οι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ο Χριστοφή μπαίνει στη περιοχή, αλλά ο Ζάγιατς τον προλαβαίνει.

2′ Καλυπτει ο Αντράντε σε μια προσπάθεια της Αγίας Νάπας

1′ Έναρξη Αγώνα

– Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

ΑΟΑΝ: Ζάγιατς, Θεοδώρου, Μπαρμπούδης, Πέσο, Πιερέττης, Κατσής, Σερζιο, Μαρκίνιος, Σοάρες, Λάζιτς, Κολοκούδιας
ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σκαραμοτσίνο, Ντανιέλσον, Αντράντε, Χάρης, Σοάρες, Λεάντρο, Ασίς, Σκέμπρι, Χριστοφή, Α.Άλβες

(Γιαννίκογλου, Μαργκάσα, Φρέντι, Ζ. Άλβες, Χαραλάμπους, Δημητρίου, Αλαμπί)

Διαιτητής: Δ.Χρυσοστόμου (Καλογήρου, Βίκτωρος – 4ος Νικολάου)

Pregame:

-Έχει τελειώσει την προθέρμανση της η ΟΜΟΝΟΙΑ

Α.Νάπα-ΟΜΟΝΟΙΑ PREGAME από thialouka

Δημητρίου: Είναι ένα εξαιρετικά σημαντικό παιχνίδι για μας. Ήρθαμε γνωρίζοντας πως το παιχνίδι είναι δύσκολο κόντρα σε μια ομάδα που δύσκολα χάνει σπίτι της. Θέλουμε να έχουμε υπομονή στο παιχνίδι μας. αν είναι δυνατόν να σκοράρουμε νωρίς, αν όχι, υπομονή, συνέπεια, επιμονή μέχρι να έρθει η 4η συνεχόμενη νίκη. Βλέπουμε τα πράγματα απλά, βλέπουμε τον επόμενο αντίπαλο. Θέλουμε να συγκεντρωνόμαστε στον κάθε αντίπαλο, να ερχόμαστε προετοιμασμένοι σε κάθε παιχνίδι και θα δούμε που θα μας βγάλει ο δρόμος. Θα παλέψουμε για οποιουσδήποτε στόχους έχουμε, αλλά βλέπουμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Τα προβλήματα είναι εκεί, η προσπάθεια όμως είναι τεράστια και είμαστε σε καλό δρόμο. Το στοίχημα είναι η οικονομική σταθερότητα. Είμαστε αισιόδοξοι και ελπίζουμε σύντομα να πούμε πιο συγκεκριμένα και ουσιαστικά πράγματα στο κόσμο μας.

-Με μία αλλαγή στην ενδεκάδα η ΟΜΟΝΟΙΑ σε σύγκριση με το προηγούμενο παιχνίδι. Ο Τόνι Σαβέφκσι δίνει την ευκαιρία στον Αντρέ Άλβες να δείξει την πραγματική του αξία

17:30 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για προθέρμανση.