Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 90λεπτο ο Μάρκο – Ζωντανές ελπίδες πρόκρισης για Πράσινο Ακρωτήρι (pic &...

90λεπτο ο Μάρκο – Ζωντανές ελπίδες πρόκρισης για Πράσινο Ακρωτήρι (pic & vid)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Μαρόκο με το Πράσινο Ακρωτήρι, με τον Μάρκο Σοάρες να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά του αγώνα. Το Πράσινο Ακρωτήρι άνοιξε το σκορ στο 36′ με τον Πλατινί, όμως το Μαρόκο ισοφάρισε στο 78′ Ελ Αράμπι και στέρησε από τον Μάρκο και την παρέα του την πρώτη τους νίκη στην διοργάνωση, κάτι που εάν γινόταν, θα ήταν με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση.

Τελικά το 1-1 κράτησε το Πράσινο Ακρωτήρι στους 2 βαθμούς, όσους έχει και το Μαρόκο, με την Αγκόλα να κολλάει στον ένα. Στην πρώτη θέση είναι η Νότιος Αφρική με 4 βαθμούς. Τα πάντα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική, στις 27 Ιανουαρίου. Το Πράσινο Ακρωτήρι αναμετράται με την Αγκόλα και η Νότιος Αφρική με το Μαρόκο.

Η προημιτελική φάση παίζεται στις 2 Φεβρουαρίου και η ημιτελική στις 6 Φεβρουαρίου. Άρα εάν το Πράσινο Ακρωτήρι συνεχίσει την πορεία του η ομάδα μας θα στερηθεί τον ποδοσφαιριστή και από το ματς με το Παραλίμνι εκτός έδρας (2-3 Φεβρουαρίου).