Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – Δόξα 3-0 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ – Δόξα 3-0 (vids)

img_0122

Με δύο γκολ του Γιώργου Εφραίμ και ένα του Λεάντρο Αλμέιδα, η ΟΜΟΝΟΙΑ έριξε τριάρα στη Δόξα και συνέχισε την προσπάθεια της για τη 4η θέση. Δείτε πιο κάτω όλα τα γκολ και τις λεπτομέρειες του αγώνα.

Ζωντανά ο αγώνας της ομάδας μας κόντρα στη Δόξα, για την 21η αγωνιστική του παγκυπρίου πρωταθλήματος.

90’+2′ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+1′ Δεν μπόρεσε ο Φρέντι εντός περιοχής να κάνει το σουτ

90’+2 λεπτά καθυστερήσεις

90′ Σουτ του Φερνάντες, στην αγκαλιά του Λεβίτα

88′ Αντεπίθεση από τους πράσινους, ο Πίνα σταματάει τον Ασσίς, πριν γίνει απειλητικός

86′ Χέρι του Φρέντι και φάουλ εκτός περιοχής για Δόξα. Η μπάλα μετά την εκτέλεση πέρασε άουτ

85′ Κίτρινη ο Σκάρα (4η). Σταμάτησε τον Φοφανά που έβγαινε σε τετ α τετ

84′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ μετά από καλή προσπάθεια του Εφραιμ

Τον πεθύμησαν! (vid)

Τίμησαν ένα πιστό τους οπαδό

Φωτορεπορτάζ ΟΜΟΝΟΙΑ-Δόξα

Φωτο: Ο λαχνός για τους οικοδόμους

83′ Μακρινό σουτ του Εφραίμ, στην αγκαλιά του Νέγκρι

80′ Φάουλ του Μπρούνο στο Φοφανά, στο χώρο του κέντρου

78′ Νέα ευκαιρία, με τον Φρέντι αυτή τη φορά να πασάρει στον Άλβες, ο Βραζιλιάνος πλάσαρε ψηλά

77′ Πανέμορφη εναλλαγή της μπάλας του Άλβες με τον Φρέντι, ο Αγκολέζος πήρε την μπάλα απέναντι από τον Νέγκι, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει

76′ Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Φοφανά, που ήταν φάτσα με τον Λεβίτα

75′ Κίτρινη κάρτα στον Σπούνγκιν (4η) για πάτημα στον αντίπαλο

74′ Σέντρα του Φρέντι, κόβει η άμυνα της Δόξας

73′ Ωραία κούρσα του Εφραίμ και σέντρα στο Φρέντι, ο Αγκολέζος από το πέναλτι, μόνος, αστοχεί

71′ Φάουλ του Φερναντές, στην αγκαλιά του Λεβίτα

70′ Φοφανά στην πλάτη της άμυνας, τον προλαβαίνει ο Λεβίτα

69′ Και τρίτη αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Βγαίνει ο Χριστοφή, μέσα ο Φρέντι

67′ Ντανιέλσον αντί του Αντράντε. Δίνει χρόνο σε όσους το χρειάζονται ο Τόνι, ξεκουράζει επίσης όσους το χρειάζονται.

63′ Τρεις αλλαγές για τη Δόξα! Περνάνε στο παιχνίδι Φοφανά, Φερναντές και Καστανέιρα. Αποχωρούν Ακινσόλα, Γουίαρ και Χατζιμπούλιτς

63′ Κρύβουν τη μπάλα Χριστοφή και Άλβες, το σουτ του Τζίμη όμως περνάει λίγο άουτ

59′ Σουτ του Ασσίς ψηλά άουτ

57′ Αποχωρεί και αποθεώνεται ο Σοάρες. Στη θέση του ο Αγκουϊάρ

54′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΕΦΡΑΙΜ και 3-0! Πανέμορφος συνδιασμός Ασσίς και Χριστοφή, ο Δημήτρης δίνει έτοιμο γκολ στον Εφραίμ και ο Γιώργος λέει ευχαριστώ!

53′ Φαλτσαριστό σουτ του Εφραίμ, άουτ

51′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΛΕΑΝΤΡΟ 2-0! Μετά από κόρνερ η μπάλα καταλήγει στον αρχηγό, που έκανε υπέροχη προσποίηση και σουτ για να διπλασιάσει τα γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ!

47′ Γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ που ακυρώνεται. Κάθετη του Ασσίς στον Άλβες, ο Νέγκρι τον προλαβαίνει και συγκρούονται, ο Νέγκρι μένει κάτω και ο Ασσίς σκοράρει. Φαίνεται να είναι ορθή η απόφαση, την οποία πήρε ο βοηθός από τα 30 μέτρα!

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45′ Κάρτα και στο Σουάρες της Δόξας.

45′ Φάουλ του Σούγκιν, κάρτα στο Σοάρες… Η πρώτη στο παιχνίδι

43′ Ωραία κούρσα του Σοάρες, την κατάλληλη στιγμή στον Εφραίμ το σουτ του Γιώργου όμως πάει ψηλά, άουτ

40′ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Άλβες. Φοβερή ενέργεια του τζίμη που τον έβγαλε φάτσα με τον Νέγκρι, ο τελευταίος όμως απέκρουσε το τετ α τετ

33′ Καλή ενέργεια και σουτ του Αντρέ Άλβες μέσα από τη περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι, άουτ

30′ Χλιαρό σουτ του Λέο, αποκρούει εύκολα ο Νέγκρι

– Για λίγο με 10 η ΟΜΟΝΟΙΑ, αφού είναι εκτός ο Ασσίς που κτύπησε πάνω από το μάτι.

22′ Μακρινό σουτ του Σιόντη, καμία ανησυχία

20′ Με εξαιρετικές προϋποθέσεις μπροστά η ΟΜΟΝΟΙΑ, κακή η τελική πάσα του Λέο στο Τζίμη

– Πραγματικά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ η πάσα του Αντρέ Άλβες! Γυρισμένος πλάτη με την πρώτη έβγαλε πάσα στον κενό χώρο.

15 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ! ΜΑΓΙΚΗ πάσα του Άλβες, ο Γιώργος τετ α τετ ανοίγει το σκορ! Φοβερό γκολ!

10′ Εξαιρετική συνεργασία Τζίμη-Ασσίς που κάνουν το 1-2, ο Νέγκρι προλαβαίνει το Δημήτρη

8′ Φοβερό γυριστό του Άλβες, σε κόρνερ ο Νέγκρι

5′ Πανέμορφη ενέργεια του Εφραίμ που σεντράρει, ο Άλβες τη κεφαλιά, στην εξωτερική των δικτύων

3′ Μικρό μελέ μετά το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται

3′ Κόρνερ για τη Δόξα μετά από ωραία ενέργεια του Τροτέιρο και προβολή του Λέο

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σπούνγκιν, Αλαμπί, Αντράντε, Σκάρα, Λέο, Σοάρες, Ασσίς, Εφραίμ, Χριστοφή, Α.Άλβες
[Μορέιρα, Ντανιέλσον, Φρέντι, Σκέμπρι, Χάρης, Ζ.Άλβες, Αγκουιάρ]

ΔΟΞΑ: Νέγκρι, Πίνα, Σουάρες, Κονσεϊσάο, Σιόντης, Κ.Αντρέ, Βέιρ, Χατζιμπούλιτς, Τροτέιρο, Λεονάρτο, Ακινσόλα

[Μορφής, Καστανιέϊρα, Φερνάντες, Σώζου, Χριστοδούλου, Φοφανά, Λεάντρο]

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α. Χριστοδούλου (Λαζάρου – Δημητρίου, 4ος Νικολάου)

——————————————–

PreGame

– Στο γήπεδο πλέον οι ποδοσφαιριστες

– Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες και οι διαιτητές.

img-20130210-wa0001
17:43 Συνεχίζεται η προσέλευση
img-20130210-wa0000
17:40 Κόσμος στα ταμεία

*Ο Λούκας Χ΄Λούκας δεν έχει στην ενδεκάδα όσους παίκτες βρίσκονται στο όριο των καρτών. Φοφανά, Φερνάντες, Καστανιέιρα και Ντα Σίλβα είναι στον πάγκο

Α.Δημητρίου: “Είμαστε το φαβορί και δεν χωράει άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη. Όσοι ασχολούνται με το κυπριακό ποδόσφαιρο ξέρουν πως η Δόξα είναι αρκετά καλή ομάδα που παίρνει την ουσία. Μας έχει στερήσει βαθμούς στον 1ο γύρο. Πρέπει να το δούμε με σοβαρότητα το σημερινό παιχνίδι για να διατηρούμε ελπίδες για 4αδα. Όποιοι ποδοσφαιριστές και αν αγωνίζονται, δεν επηρεάζονται από την πίεση. Έχουν μείνει 6 παιχνίδια, πρέπει να τα νικήσουμε και τα 6 για να μπούμε στην 4αδα. Βλέπουμε τα παιχνίδια 1 προς 1. Ευτυχώς όλοι οι παίκτες είναι καλά. Είναι σημαντικό το ματς με την Ανόρθωση, ωστόσο δεν το σκεφτόμαστε τώρα”.

17:25 στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα μας. Χειροκρότημα από τον κόσμο.

* Στο αρχικό σχήμα της ομάδας μας ο Μάρκο Σοάρες. Ο Τόνι έκρινε πως ο παίκτης είναι έτοιμος για το σημερινό ματς. Η τριάδα Ασσίς, Λέο και Σοάρες, εμφανίζεται ξανά μετά από καιρό. Διατηρείται στην κορυφή της επίθεσης ο Αντρέ Άλβες. Νέο πρόσωπο στην ενδεκάδα και ο Αντράντε.