Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-4 (vids)

Ολυμπιακός-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-4 (vids)

img_9659

Μεγάλη νίκη με σβηστές τις μηχανές από την ΟΜΟΝΟΙΑ με 4-1. Μοίρασε ξανά έτοιμα γκολ ο Τζίμης. Χατ τρικ ο Άλβες! Οι πράσινοι σε συνδιασμό με την ισοπαλία στο Τσίρειο Στάδιο, έχουν πλέον το ξεκάθαρο προβάδισμα για την 4η θέση.

Ζωντανά η αναμέτρηση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με τον Ολυμπιακό.

Τέλος αγώνα – Tελικό 1-1 και στο Τσίρειο

90′  +2 λεπτά έξτρα χρόνος

88′ Από θέση οφσάιντ ο Μονακέλο σε τετ α τετ, αποκρούει ο Μορέιρα

87′ Αδύναμο σουτ του Μονακέλο

85′ Τζικινέ στη θέση του Εντάο

84′ Αλλαγή, ο Σκέμπρι στη θέση του Τζίμη

84′ Ξεκίνησε κούρσα ξανά ο Τζίμης, αλλά άνοιξε πολύ την μπάλα

83′ Δοκιμάζει να μπει στην περιοχή ο Εφραίμ, αλλά ανακόπτεται στην γραμμή

81′ Δυο αλλαγές. Ντανιέλσον και Αγκουϊάρ, αντί Αντράντε και Σοάρες

80′ Χορεύει ο Νούνο, αλλά ο Κάπσα αποκρούει το τετ α τετ

78′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ανεκμετάλλευτη

77′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Και νέα άσσιστ του Χριστοφή, αυτή τη φορά στον Εφραίμ που σπρώχνει τη μπάλα στα δίκτυα! 1-4!

73′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΑΝΤΡΕ ΑΛΒΕΣ! Τζίμης φανταστική κούρσα και γύρισμα, Αντρέ με ένα άγγιγμα τελειώνει το ματς!

70′ Τετ α τετ ο Ολυμπιακός με το Μονακιέλο, το νικάει ο Μορέιρα!

69′ Νέα ευκαιρία με τον Αλαμπί να κάνει το τακουνάκι και τον Κάπσα να προλαβαίνει τον Εφραίμ

68′ Εφραίμ και Άλβες κρύβουν τη μπάλα, το σουτ του Γιώργου όμως αποκρούει εντυπωσιακά ο Κάπσα.

– Στο μεταξύ 2-0 για την ΑΕΚ και 0-1 για την Ανόρθωση. Δείτε εδώ τι συμβαίνει στα άλλα ματς.

64′ Υπέροχη ενέργεια και σουτ του ΆΛβες, αποκρούει ο Κάπσα σε κόρνερ.

64′ Τεράστια ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Εφραίμ από κοντά να σουτάρει λίγο άουτ.

– 1-0 για την ΑΕΚ με το Τσάντο στα παιχνίδια που μας ενδιαφέρουν. Ζωντανή ενημέρωση εδώ

59′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Άλβες και τον Ασσίς να συνδιάζονται υπέροχα, το Νούνο να γυρίζει στο Σοάρες τη κατάλληλη στιγμή, ο Μάρκο όμως δεν πλάσαρε και η ευκαιρία χάθηκε.

55′ Εκτός φάσης κτύπημα του Ενρίκε στο Σπούγκιν, τίποτα ο Τράττος. Δεύτερο εκτός φάσης κτύπημα από παίκτες του Ολυμπιακούθ που περνάει έτσι.

55′ Παναγιώτου αντί του Ρότεμπεργκ

54′ Σουτ για τον Ολυμπιακό που κοντράρει και πάει κόρνερ

48′ Πρώτη ευκαιρία με τον Εφραίμ να σουτάρει άουτ

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου: Λίγο περισσότερη συγκέντρωση και το ματς θα τελειώσει νωρίς.

44′ Τζίμης στον Άλβες και αυτός με την πρώτη στον Λέο, το σουτ του τελευταίου όμως αποκρούει εύκολα ο Κάπσα.

41′ 4 εναντίων 3 βγήκε η ΟΜΟΝΟΙΑ, η φάση όμως τελείωσε με σουτ του Σοάρες που πέρασε έξω.

37΄Πολύ καλό γύρισμα του Σπούγκι, απομακρύνει ο Πελαγίας.

35′ Και νέο σκληρό φάουλ του Ενρίκε, το δεύτερο, ξανά καμία κάρτα.

34′ Παρολίγο χατ τρικ από τον Αντρέ, που σούταρε στην εξωτερική των δικτύων

32′ Πολύ σκληρό φάουλ του Ντάο στο Λέο και πρώτη κίτρινη στον αγώνα

30′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΑΝΤΡΕ ΑΛΒΕΣ!! Ωραία ενέργεια του Μαργκάσα που γυρίζει τη μπάλα, ο ΆΛβες στοπάρει και σουτάρει στα δίκτυα!

26′ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ πάσα του Άλβες στον Εφραίμ, ο Γιώργος φάτσα με τον Κάπσα καθυστερεί και η μπάλα πάει κόρνερ

24′ Ανατροπή του Χριστοφή από τον Ντεπινά, ο Τράττος λέει παίζεται. Το ριπλέι δείχνει σπρώξιμο

23′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ από την Αγγέλα Κυριάκου και ενώ ο Χριστοφή ήταν μόνος με τον Κάπσα.

22′ Ξεκάθαρο φάουλ για κάρτα από τον Ενρίκε, ο Τράττος μένει στις συστάσεις.

20′ Λάθη επί λαθών στην άμυνα και αυτό δεν αφήνει την ομάδα να πιάσει ρυθμό.

– Η Κρίση θέλει Παρπέρη το πανό στην 9

15′ Μπαλιά του ΆΛβες στο Χριστοφή που με το κεφάλι γυρίζει τη μπάλα προς τα μέσα, ο Κάπσα μαζεύει.

9′ ΓΚΟΛ 1 λεπτό αργότερα, ο Ενρίκε εκμεταλλεύεται κακή απομάκρυνση του Αντράντε και εκτελεί τον Μορέιρα

8′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Μαγική πάσα του Λεάντρο στον Χριστοφή, ο Τζίμης δίνει στον Άλβες και ο Αντρέ σε κενή εστία ανήγει το σκορ! 0-1!

– Δυο επίκαιρα πανό στην Ανατολική. Το ένα γράφει “Κούρεμα 6 δις, Ξύρισμα;” και το άλλο “14 μέρες…κούρεμα, ΝΑΤΟ, ιδιωτικοποιήσεις. Τα χειρότερα έπονται”.

4′ Λάθος του Μορέιρα δίνει την ευκαιρια στον Ενρίκε να γίνει απειλητικός, το σουτ όμως πάει άουτ.

3′ Πρώτη καλή φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Κάπσα να αποκρούει σέντρα σουτ του Χριστοφή

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κάπσα, Κασπάρ,  Πελαγίας, Ρότενμπερκ, Πολυκάρπου, Ενρίκε, Ντε Πίνα, Σωτηρίου, Ντουάρτε, Εντάο, Μονακέλο

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σπούνγκιν, Μαργκάσα, Αλαμπί, Αντράντε, Σοάρες, Λεάντρο, Ασσίς, Χριστοφή, Εφραίμ, Α.Άλβες
[Λεβίτα, Ντανιέλσον, Χαραλάμπους, Ζ.Άλβες, Αγκουιάρ, Σκέμπρι, Φρέντι]

– Για πρώτη φορά με λευκές φανέλες η ΟΜΟΝΟΙΑ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λ.Τράττος (Κυριάκου Αγγέλα-Μαρίνου Μιχάλης. /4ος ο Γιάννης Αναστασίου)

Pregame

Σε δεύτερη μοίρα δυστυχώς περνάει η ποδοσφαιρική δράση μετά τα όσα ανακοινώθηκαν το πρωί για την οικονομία της Κύπρου. Με όλα αυτά να έχουν πανικοβάλει τον κόσμο, η ΟΜΟΝΟΙΑ χρειάζεται σήμερα τη νίκη για να μείνει ζωντανή στο κυνήγι της τετράδας.

15:50 Λιγοστός ο κόσμος σε Βόρεια και Ανατολική

15:27 Ξεκίνησαν το ζέσταμα τους οι παίκτες μας

Α.Δημητρίου: “Να πούμε στον κόσμο να μην επηρεαστεί από όλο αυτό το σκηνικό. Το οικονομικό θέμα χειρίζονται έμπειροι ανθρώποι και δεν τίθεται θέμα να ανησυχούν. Ευχαριστούμε τον κόσμο. Έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία η εκστρατεία . Έχουμε ξεπεράσει το 1,2 εκ. και προχωράμε. Ένα μεγάλο ευχαριστώ, δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουμε αυτό. Όλοι καταλαβαίνουμε τι σημαίνει η ΟΜΟΝΟΙΑ για τον κόσμο της. Οι ενδείξεις είναι θετικές για να τα καταφέρουμε”.

“Αγωνιζόμαστε στα εναπομείναντα ματς με ομάδες που θα τα δώσουν όλα. Θέλουμε αυτοσυγκέντρωση σήμερα για να κερδίσουμε το παιχνίδι. Μία νίκη που θα είναι πολύ σημαντική για την 4αδα”

Τελικά ο κόουτς επιλέγει τον Εφραίμ από τον Σκέμπρι, για τα άκρα της επίθεσης. Επιστρέφουν στην εντεκάδα Λέο και Σπούνγκιν