Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2 (vids)

Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2 (vids)

Με δεύτερη νίκη η ΟΜΟΝΟΙΑ προκρίθηκε άνετα στην ημιτελική φάση. Συνολικό σκορ 6-0 για τους πράσινους. Πρόσωπο του σημερινού αγώνα, ο Ζοσέ Μορέιρα.

Δείτε τα γκολ:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+1 Αποχωρεί με πρόβλημα ο Κάλβο

+2 λεπτά εξτρά

88′ Πανηγύρια από τον κόσμο της ομάδας και συνεχόμενο τραγούδι

Πολύ καλύτερη από τον αντίπαλο της η ΟΜΟΝΟΙΑ μετά το γκολ του Σκέμπρι

82′ ΓΚΚΟΟΛΛΛΛΛΛ 0-2 ΦΡΕΝΤΙ. Μεγάλη γκέλα του Βαλβέρδε που δεν εκτιμάει σωστά το γύρισμα του Αβραάμ και ο Φρέντι βάζει το πόδι του και την σπρώχνει στο πλεκτό

78′ Φάουλ του Φρέντι στον Ζόρζε. Ο αμυντικός της Ανόρθωσης μένει στο έδαφος και ο Φρέντι κιτρινίζεται

77′ Ιντζχάκι στη θέση του Οκκά

75′ Σουτ του Ζ.Αλβες, στα χέρια του Βαλβέρδε

73′ Χλιαρό σουτ του Σκέμπρι, μαζεύει ο Βαλβέρδε

73′ Ζ.Άλβες στη θέση του Ασσίς

69′ Αποκρούει ο Μορέιρα!!! MVP αναμφισβήτητα ο Πορτογάλος που λέει όχι στον Οχαγιόν

68′ Πέναλτι για Ανόρθωση. Ο Λέο ανέτρεψε τον Αβραάμ

“Κύπελλο, Κύπελλο τριφυλλάρα Κύπελλο” φωνάζει ο κόσμος μας

65′ Ντουάρτε στη θέση του Άντιτς

63′ Φάτσα με το γκολ ο Αβραάμ, σημαδεύει το δοκάρι!

62′ Αγκουιάρ στη θέση του Σοάρες

Με σβηστές μηχανές έρχεται στην ουσία η πρόκριση για την ομάδα μας

60′ Νέα ασίστ από τον Τζίμη, που βγαίνει εκτός και τη θέση του παίρνει ο Μαργκάσα

59′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ ΣΚΕΜΠΡΙ. Ο Τζίμης κράτησε μια χαμένη μπάλα εντός γηπέδου και έβγαλε τη σέντρα και ο Μαλτέζος σκοράρει με το κεφάλι.

58′ Ανεβάζει σιγά σιγά την απόδοση της η ΟΜΟΝΟΙΑ. Πρώτη φορά που πλησιάζει την περιοχ

57′ Μπλοκάρει ο Μορέιρα σε σέντρα του Αλέξα

56′ Αλέξα στη θέση του Σκοπελίτη

54′ Μικρή ένταση με Σκάρα και Άντιτς. Λύθηκε άμεσα. Ο Μούσκος έδειξε κάρτα στον Σκάρα

49′ Πιέζει η Ανορθωση

48′ Νέα απόκρουση του Μορέιρα σε κεφάλι του Οκκά. Έδιωξε σε κόρνερ με τα δάκτυλα ενώ η μπάλα άγγιξε και στο δοκάρι

47′ Κόβει ο Λέο σε σουτ του Σκοπελίτη

47′ Καλή μπαλιά του Σοάρες στον Ασσίς, αλλά δεν πρόλαβε

46′ Έναρξη β ημιχρόνου

Τέλος Ημιχρόνου 0-0

Μέτριο παιχνίδι, καμία ευκαιρία από πλευράς ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες. Αυτός που ξεχώρισε ήταν ο τερματοφύλακας της ομάδας μας, Ζοσέ Μορέιρα που είχε 3-4 πολύ καλές επεμβάσεις

45’+1′ Διώχνει με γροθιές ο Μορέιρα, εκτέλεση κόρνερ

+1 λεπτό έξτρα

45′ Σέντρα του Λέο, διώχνει η άμυνα

44′ Νέα διπλή εκπληκτική επέμβαση ο Μορέιρα! Η πρώτη χαμηλή μετά την εκτέλεση του φάουλ, η 2η στην συνέχεια, πιο δύσκολη σε σουτ

43′ Φάουλ του Σκάρα στον Κάλβο εκτός περιοχής

38′ Κακό παιχνίδι με λάθη συνεχώς και από τις δύο ομάδες

37′ Ετοιμοθάνατος δείχνει ο Οκκάς σε μαρκάρισμα του Αντράντε

35′ Κακό διώξιμο του Σοάρες με το κεφάλι, μπλοκάρει ο Μορέιρα όμως

34′ Με διπλή προσπάθεια διώχνει σωτήρια ο Αλαμπί

33′ Αρκετές λανθασμένες μπαλιές από τους πράσινους. Η Ανόρθωση έχει δώσει χώρο αλλά χρειάζεται συγκέντρωση από πλευράς ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Ένα γκολ θα σκοτώσει κάθε τους όνειρο

29′ Εκπληκτική έξοδος από τον Μορέιρα, που κάνει νέα εκπληκτική επέμβαση σε μακρινό σουτ όταν αντίπαλος δοκίμασε να τον κρεμάσει.

27′ Κλέβει την μπάλα από τον Αβραάμ ο Τζίμης, ο Αβραάμ τον τραβάει αλλά ξεφεύγει ο παίκτης της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και στην συνέχεια τον βάζει κάτω ο Λαμπάν, που κιτρινίζεται

25′ Φάουλ επιθετικό του Φρέντι στον Αβραάμ. Οι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στολίζουν τον Αραδιπιώτη

24′ Εκτέλεσε ο Οχαγιόν, ψηλά η μπάλα

22′ Αρχίζει το κλάμα και τους πόνους της γέννας ο Οκκάς. Συγκρούστηκαν απλά με τον Ράσκο και δόθηκε φάουλ εκτός περιοχής. Ο Αλαμπί ο οποίος μένει στο έδαφος. Ο διαιτητής κιτρινίζει τον Αφρικανό! Δεν φάνηκε φάουλ

21′ Ο Μορέιρα λέει όχι στον Οκκά που έπιασε το κεφάλι ανενόχλητος στην περιοχή. Ο Πορτογάλος ήταν σε σωστή θέση και απομάκρυνε με γροθιές!

20′ Γρήγορη αντεπίθεση για Ανόρθωση, πριν μπουν στο τετράγωνο, διώχνει ο Αντράντε. Στην συνέχει ο Ασίς κάνει φάουλ στον Αβραάμ εκτός περιοχής

19′ Κέρδισε φαουλ ο Νούνο από τον Λαμπάν στο χώρο του κέντρου. Μακρινή εκτέλεση, σε αντίπαλο

18′ Επιθετικό φάουλ του Κάλβο στο Σκάρα

16′ Σέντρα του Ρονγκάτο, ο Σκάρα με το στήθος γύρισε στον Μορέιρα

15′ Καλή συνεργασία Τζίμη Φρέντι, διώχνει όπως όπως η άμυνα και η μπάλα ξανά στους πράσινους

14′ Φάουλ κερδίζει ο Τζίμης κοντά στο κέντρο και ευκαιρία για οργανωμένη επίθεση

11′ Καλή άμυνα από τον Αλαμπί που απομακρύνει σε φάση που η Ανόρθωση έμπαινε απειλητικά

9′ Έκλεψαν οι πράσινοι αλλά χάθηκε η μπάλα στον αιφνιδιασμό και έτσι επέστρεψε ξανά στην Ανόρθωση που με υπομονή προσπαθεί να βρει διαδρόμους

8′ Δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Γιουβάλ. Απομάκρυνε η άμυνα στην συνέχεια.

Κατοχή για Ανόρθωση. Με κλεψίματα και αντεπιθέσεις ή μακρινές μπαλιές δοκιμάζει η ΟΜΟΝΟΙΑ.

6′ Έδιωξε η άμυνα της Ανόρθωσης, το κόρνερ

5′ Καλή φάση με τον Βαλβέρδε να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Φρέντι. Νωρίτερα ο Αντράντε βρήκε με μακρινή μπαλιά τον Τζίμη εντός περιοχής, ακολούθως ήρθε το σουτ.

4′ Σουτ του Φρέντι εντός περιοχής, ψηλά άουτ

3′ Μπαλιά του Κάλβο, στην αγκαλιά του Μορέιρα

1′ Έναρξη αγώνα

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Βαλβέρδε, Άντιτς, Κόλιν, Ζόρζε, Κάλβο, Οκκάς, Ρονγκάτο, Σκοπελίτης, Λαμπάν, Αβραάμ, Οχαγιόν.
[Μάστρου, Αλέξα, Σπαντάτσιο, Ιντζχάκι, Ρέζεκ, Ίλιτς, Ντουάρτε]

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σπούνγκιν, Σκάρα, Αλαμπί, Αντράντε, Σοάρες, Λέο, Ασσίς, Σκέμπρι, Χριστοφή, Φρέντι
[Λεβίτα, Ζοάο Άλβες, Αγκουιάρ, Ντανιέλσον, Μαργκάσα, Κυριάκου, Αντρέ Άλβες]

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θ. Μούσκος

Pregame

15:30 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Πρώτο σύνθημα από τον κόσμο, κατά του Οκκά…

Μοιάζει με φιλικό προετοιμασίας ο αγώνας. Άδειες οι κερκίδες. Γύρω στους 250 οι φίλοι της ομάδας μας. Η προσέλευση συνεχίζεται

Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο. Οι παίκτες κάνουν την προθέρμανση τους

Ο Τόνι Σαβέφσκι δεν υποτιμάει το παιχνίδι μετά το 4-0 του πρώτου ματς και έχει κάνει μόνο μερικές αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι. Στην κορυφή είναι ο Φρέντι, και ξεκουράζει Άλβες, στο δεξί άκρο επιστρέφει ο Σπούνγκιν ενώ αναγκαστική είναι η αλλαγή του Σκέμπρι με τον Εφραίμ

Σε δεύτερη μοίρα πέρασε το σημερινό παιχνίδι. Η ΟΜΟΝΟΙΑ καλείται να διαχειριστεί σωστά το προβάδισμα του πρώτου αγώνα.