Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – Σαλαμίνα 6-0 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ – Σαλαμίνα 6-0 (vids)

Εκπληκτική ξανά η ομάδα του Τόνι Σαβέφκσι, συνέτριψε τη Νέα Σαλαμίνα με 6-0 και περιμένει αύριο το αποτέλεσμα του αγώνα της ΑΕΚ Λάρνακας για να μάθει και το πρόγραμμα που θα έχει στη Β΄Φάση του πρωταθλήματος. Όλες οι λεπτομέρειες του αγώνα και τα γκολ, στο live  του omonoianews.com.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+2′ Πλασέ του Σωτήροβιτς, πάνω από την εστία

+2 λεπτά έξτρα χρόνο

86′ ΓΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ΑΝΤΡΕ ΑΛΒΕΣ! Ο Φρέντι με ατομική προσπάθεια βρίσκει τον Άλβες που κάνει εξαιρετική κίνηση ανάμεσα σε δύο παίκτες και σκοράρει γυρίζοντας το σώμα του!

85′ Ο Φρέντι βγάζει τον Ασσίς φάτσα με το γκολ, το σουτ του Πορτογάλου, κοντράρει σε πόδι αντιπάλου

82′ Σουτ του Άλβες, αποκρούει ο Μπλάζιτς

78′ Καθαρίζει η άμυνα μας, σε προσπάθεια του Ρόκε

72′ Μακρινό σουτ του Άλβες, άουτ

66′ Ο Τόνι ξεκουράζει και τον Τζίμη, στη θέση του ο Φρέντι

65′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΑΝΤΡΕ ΑΛΒΕΣ! Μετά από ατομική ενέργεια του Εφραίμ, δίνει έτοιμο γκολ στον Βραζιλιάνο!

63′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Γιώργος Εφραίμ! Μακρινή μπαλιά του Αντράντε, ο Γιώργος κατεβάζει και πλασάρει υποδειγματικά!

62′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Άλβες

58′ Ζοάο Άλβες αντί του Σοάρες. Standing Ovation για το Μάρκο!

56′ Μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Χριστοφή εντός περιοχής, λίγο άουτ

52′ Δεύτερη αλλαγή για Σαλαμίνα, μέσα ο Μόδεστος Σωτηρίου αντί του Σόουζα.

52′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Δεύτερο γκολ του Σοάρες! Σέντρα του Εφραίμ και ο Μάρκο με διπλή προσπάθεια γράφει το 3-0!

50′ Πανέμορφη κούρσα του Σκάρα που γυρίζει στον Ασσίς, το σουτ του Νούνο αποκρούεται από τον Μπλάζιτς.

47′ Σέντρα Σπούγκιν, κεφαλιά Άλβες η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45′ Εξαιρετική απόκρουση του Μορέιρα σε σουτ του Ρόκε

– Ισοφαρίζει στο Τάσος Μάρκου η Ένωση

35′ Σουτ του Χριστοφή, εύκολα ο Μπλάζιτς

33′ Σέντρα Χριστοφή, κεφαλιά Εφραίμ, ο Μπλάζιτς σε κόρνερ

27′ Αλλαγή για Σαλαμίνα, έξω ο Καρόλι μέσα ο Μοδέστου

25′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΜΑΓΟΣ ΑΣΣΙΣ! Ο Νούνο κρύβει τη μπάλα μπαίνει στη περιοχή και με καταπληκτικό σουτ κάνει το 2-0!

24′ Μεγάλη ευκαιρία, Σπούγκιν στο πρώτο δοκάρι, Άλβες ελαφρύ άγγιγμα, αποκρούει ο Μπλάζις

21′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Μάρκο Σοάρες και 1-0! Μαγική ενέργεια του Ασσίς που δίνει έτοιμο γκολ στο Μάρκο και ο αρχηγός του Πράσινου Ακρωτηρίου ανοίγει το σκορ!

18′ Χριστοφή μεγάλη ευκαιρία, κρεμάει τον Μπλάζιτς, η μπάλα άουτ.

17′ Απειλητικά στη περιοχή μας η Σαλαμίνα από θέση οφσαιντ, ο Μορέιρα καθαρίζει.

17′ Σουτ του Εφραίμ, άουτ

14′ Πολύ καλή ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Σέντρα του Σοάρες, στο δεύτερο δοκάρι ο Λέο κάνει το σουτ, αποκρούει ο Μπλάζιτς.

10′ Πρώτη κάρτα στον αγώνα στο Λαμπρόπουλο για σκληρό φάουλ στον Εφραίμ

– Νωρίς νωρίς ανοίγει το σκορ η ΑΕΛ, 0-1 το Παραλίμνι.

4′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ μετά από ασυνεννοησία Καρόλι και Μπλάζιτς

1′ Πρώτη καλή ευκαιρία με σουτ του Λέο που περνάει άουτ

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σπούνγκιν, Σκαραμοτσίνο, Αλαμπί, Αντράντε, Σοάρες, Λεάντρο, Ασσίς, Χριστοφή, Εφραίμ, Α.Άλβες

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μπλάζιτς, Μοδέστε, Μπενίτεθ, Καρόλι, Εγγλέζου, Λαμπρόπουλος, Αρμεντ,Σόουσα, Ρόκε, Γκρέι, Σοτίροβιτς

ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Παναγή Μάριος (Πέτρου, Ανδρέου – 4ος Α.Χριστοδούλου)

Pregame

Δύο λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα

– Αρκετός ο κόσμος εκτός γηπέδου

image

image

Η Διοίκηση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ θα τιμήσει τους πρωταθλητές φούτσαλ πριν από την έναρξη του ματς

Α.Δημητρίου: “Δύσκολο παιχνίδι, η Σαλαμίνα θέλει τους βαθμούς, τους θέλουμε όμως και μεις για να μπούμε δυναμικά στα πλέι οφ. Οι παίκτες περίμεναν πως και πως αυτό το παιχνίδι. Η ομάδα στο αγωνιστικό κομμάτι, αντιμετώπισε προβλήματα όμως έψαξε που είναι το λάθος και δούλεψε και βελτίωσε τις αδυναμίες και τώρα βλέπουμε στο γήπεδο το αποτέλεσμα. Θέλουμε αυτή την ομάδα να την βελτιώνουμε συνεχώς. Θέλουμε αυτή η χρονιά να είναι η τελευταία που η ομάδα μας είναι μακριά από τις πρώτες θέσεις. Τα πράγματα είναι δύσκολα για το αύριο, είμαστε όμως προετοιμασμένοι εμείς. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει το όπλο του κόσμου, σε αυτό στηρίζεται για να περάσει τα κριτήρια Μαρτίου”.

15:00 Αρκετός κόσμος εκτός σταδίου και ειδικά στα ταμεία

Ενδεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει. Ο Τόνι Σαβέφσκι απλά επανέφερε τον Σκάρα που επέστρεψε από τιμωρία. Οι υπόλοιποι είναι οι ίδιοι 10 που έπαιξαν και κόντρα στον Ολυμπιακό, στο νικηφόρο 4-1 της περασμένης αγωνιστικής.