Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Λεχ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-0 (vids)

Λεχ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-0 (vids)

Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το πρώτο φιλικό της ομάδας μας με αντίπαλο την Λεχ Πόζναν, στο κυρίως γήπεδο του προπονητικού κέντρου στην Οπαλένιτσα.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα (70’ Μπρούκς), Αλαμπί, Αντράντε (60’ Χαραλάμπους), Σκαραμοτσίνο, Κυριάκου (60’ Χατζηβασίλης), Ασίς (70’ Τέιλορ), Αγκουιάρ (56’ Λεάντρο), Μαργκάσα, Θεράποντος (46’ Δημητρίου), Σκέμπρι (70’ Κατελάρης), Ρουσιάς (56’ Παναγιώτου)

—————————————————————–

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

88′ Έκλεψε ο Ράσκο στο χώρο του κέντρου και έβγαλε στον Μάριο, αλλά έκανε έξοδο ο τερματοφύλακας και έδιωξε

84′ Μεγάλη απόκρουση του Μπρουκς σε κοντινό σουτ

82′ Διώχνει η άμυνα μας

80′ Έξυπνη εκτέλεση του Λέο, έβγαλε μόνο του τον Χ”Βασίλη, αλλά τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας

78′ Καλή προσπάθεια από τον Φιλιώτη, όμως η μπάλα πέρασε άουτ, πριν σεντράρει

73′ Σουτ από πλάγια, μπλοκάρει ο Μπρουκς που μόλις πέρασε

70′ Μέσα οι Κατελάρης και Τέιλορ (Εκτός Σκέμπρι και Νούνο)

66′ Καλή ευκαιρία με το κεφάλι για Λεχ

-Στο δεξί άκρο της άμυνας ο Φιλιώτης, μπροστά του ο Δημητρίου, στην κορυφή ο Χ”Βασίλης και αριστερά πήγε ξανά ο Σκέμπρι

-Μέσα ο Χ”Βασίλης (Έξω ο Χάρης)

60′ Σουτ του Ρενάτο με το δεξί, άουτ.

-Ο Φιλιώτης πέρασε δεξιά με τον Δημητρίου να πηγαίνει στο αριστερό φτερό

57′ Νέα απόκρουση από Μορέιρα, και στην συνέχεια χαμένη ευκαιρία για Λεχ με τον Λόβρεντσιτς

56′ Διπλή αλλαγή για ΟΜΟΝΟΙΑ: Λέο και Φιλιώτης μέσα, έξω οι Μπρούνο και Ρουσιάς

52′ Με την μαχητικότητα του ο Ρουσιάς κέρδισε κόρνερ. Σέντρα του Αγκουιάρ, δεν μπορεί για το κεφάλι ο Αλαμπί

48′ Απόκρουση του Ζοσέ σε μακρινό σουτ.

Νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα οι Μάριος Δημητρίου και που πέρασε στη θέση του Θεράποντος και ο Χριστόφορος Χαραλάμπους αντί του Αντράντε. Ο Ρουσιάς πέρασε αριστερά και ο Σκέμπρι πήγε στην κορυφή. Ο Σκάρα στο κέντρο της άμυνας.

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Εξαιρετικός ο Παναγιώτης Θεράποντος, δίνει αρκετή ζωντάνια από δεξιά. Μακρινή μπαλιά του Νούνο στον μικρό, αλλά παρά την κούρσα του, τον πρόλαβε ο Κοτορόβσκι

38′ Δεν μπορεί ο Νούνο να πιάσει το σουτ όπως ήθελε, μετά από σέντρα του Θεράποντος

36′ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ Ο ΖΟΣΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ του Βοάκιεβιτς

35′ Πέναλτι για Λεχ. Ο Σκάρα ανέτρεψε τον επιθετικό

32′ Φάουλ για Λεχ εκτός περιοχής. Διώχνει η άμυνα. Στη φάση κιτρινίστικε ο Μπρούνο

29′ Εξαιρετική κούρσα του Θεράποντος από δεξιά, αλλά όχι τόσο καλή η πάσα του προς τον Ρουσιά

29′ Κάνουν το ένα-δύο ο Σκέμπρι με τον Ρουσιά από δεξιά, ο κύπριος επιθετικός επέστρεψε στον Σκέμπρι, αλλά τους πρόλαβε αμυντικός

28′ Καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ το τελευταίο 5λεπτο. Πάτησε αρκετές φορές περιοχή

23′ Νέα μεγάλη απόκρουση του Μορέιρα σε τετ α τετ

22′ Τεράστια ευκαιρία με τους Ρουσιά και Σκέμπρι να μην μπορούν να σκοράρουν! Έκαναν από δύο σουτ εντός περιοχής, με τον τερματοφύλακα και τους αμυντικούς να τους σταματούν

20′ Σε θέση οφσάιντ επιθετικός της Λεχ από κάθετη πάσα. Ο Μορέιρα, παρότι σφύριξε ο ρεφ, δεν επέτρεψε στον παίκτη να σκοράρει

19′ Καλή φάση για Λεχ. Στην εκτέλεση του φάουλ, κεφαλιά παίκτης που προωθήθηκε, αλλά πέρασε μόλις πάνω από τα δοκάρια του Μορέιρα

18′ Κίτρινη στον Αντράντε για φαουλ που έκανε σε αντίπαλο και σταμάτησε την επίθεση τους

16′ Έγκαιρη παρέμβαση των Μορέιρα και Αντράντε,. Διώχνουν δύσκολα σε κόρνερ

*Στην κορυφή ο Ρουσιάς με τον Θεράποντος δεξί εξτρέμ και τον Σκέμπρι αριστερό

14′ Καλή ευκαιρία για τη Λέχ. Η μπάλα πήγε έξω

11′ Βγαίνει ο Μορέιρα έγκαιρα και μαζεύει την μπάλα, σε επικίνδυνο μπάσιμο στην περιοχή

9′ Κακή εκτέλεση φάουλ του Μαργκάσα εκτός περιοχής, οι πράσινοι περίμεναν σέντρα στην περιοχή

– Η ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίζεται με άσπρες εμφανίσειςμα μαύρη ρίγα και η Λεχ με μπλε. Μπορείτε να δείτε τον αγώνα ζωντανά εδώ

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι

*Βασικούς με νέο αίμα συνδυάζει ο Τόνι Σαβέφσκι. Επιλογή βασικών μοιάζει η πρώτη ενδεκάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Στο τέρμα ο Ζοσέ, κέντρο της άμυνας οι Αλαμπί και Αντράντε, δεξιά ο Χάρης, και αριστερά ο Σκάρα. Στον άξονα απόντος του Μάρκο αγωνίζεται ο Μαργκάσα, μαζί με τους Νούνο και Αγκουιάρ, αφού ο Λέο άργησε να μπει στην ομάδα. Τριάδα της επίθεσης, ο Σκέμπρι με τους Ρουσιά και Θεράποντος. Ο Πλατινί χρειάζεται ακόμα χρόνο ενώ ο Τέιλορ μόλις χτες εντάχθηκε στην ομαδα.

ΛΕΧ: Κοτορόβσκι, Κέντζιορα, Αρμπολέντα, Καμίνσκι, Βοάκιεβιτς, Τράκα, Ντρέουνιακ, Μοζτζέν, Χαμαλάινεν, Λόβρεντσιτς, Ουμπιπάριπ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Αλαμπί, Αντράντε, Σκαραμοτσίνο, Κυριάκου, Ασσίς, Αγκουιάρ, Μαργκάσα, Θεράποντος, Σκέμπρι, Ρουσιάς