Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ OMONOIA-ENΠ 4-0

OMONOIA-ENΠ 4-0

Ζωντανά από το ΓΣΠ ο αγώνας για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄Κατηγορίας.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+2′ Μπλοκάρει ο Μορέιρα σε γύρισμα

+2 λεπτά

-Γκολ και για τον Αφρικανό άσο! Μετά από ασίστ του Χοσέ, ο Πλατινί σπρώχνει την μπάλα

86′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ ΠΛΑΤΙΝΙ

-Εύκολα ο Πολωνός μετά από εκτέλεση φάουλ, καλυπτόταν ο Τέιλορ που έδωσε στον μόνο Γκίκι που σκόραρε

85′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ ΓΚΙΚΙΕΒΙΤΣ

-Το περιβραχιόνιο στον Ζ.Πάουλο

84′ Μαργκάσα στη θέση του Ασσίς

83′ Επιστρέφει η κυκλοφορία της μπάλας στην ΟΜΟΝΟΙΑ

-Τελευταίο δεκάλεπτο, χρειάζεται προσοχή αφού η Ένωση απείλησε σε 1-2 περιπτώσεις

80′ Γύρισμα του Λόπες, μπλοκάρει ο Μορέιρα

79′ Τόφας από θέση οφσάιντ μπαίνει στη περιοχή, το σουτ αποκρούει ο Μορέιρα σωτήρια

78′ Τέιλορ αντί του Σκέμπρι

77′ Κόρνερ για το Παραλίμνι,  κεφαλιά αποκρούει ο Μορέιρα

76′ Παρολίγο το αυτογκόλ του Ζοάο Πάολο, η μπάλα στην εξωτερική των δικτύων

75′ Καταπληκτική κάθετη του Γκίκι στον Ασσίς που περνάει και τον Μάστρου, τον προλαβαίνει όμως ο Γκαλ πριν σκοράρει

74′ Φοβερή ντρίπλα του Σοάρες (φλιπ-φλοπ) και πάσα στο ΓΚίκι που βρίσκει τον Σκέμπρι, δεν έρχεται το σουτ

72′ Στη περιοχή ο Νούνο, ψάχνει τον Γκίκι αλλά η πάσα του δεν είναι καλή

70′ Ξεκάθαρο φάουλ στον Πλατινί που σηκώνει και κάρτα, ο Νικολάου δεν δίνει τίποτα!

69′ Σερφά αντί του Αλαμπί

64′ Ξεκάθαρη η κόντρα Λόπες-μπάλας. Νέο δολοφονικό σουτ του Ισπανού, η μπάλα φαίνεται να αντέχει

64′ Σουτ του Λόπες με το μίτο, η μπάλα επιζεί, αλλά πάει άουτ

62′ Στην περιοχή ωραία η ΟΜΟΝΟΙΑ, το τακουνάκι του Σκέμπρι προς τον Γκίκι δεν περνάει

61′ Αγκωνιά του Αγκούλο στο Λεάντρο, την γλιτώνει με κίτρινη

– Τόφας μέσα, Νιόβου έξω

56′ Φανταστικός συνδιασμός Πλατινί Σκάρα, γύρισμα του Γάλλου, ο Γκικίεβιτς το τακουνάκι λίγο άουτ!
55′ Μακρινό σουτ του Σοάρες αποκρούει ο Μάστρου, ο Γκίκι στην επαναφορά τη κεφαλιά, λίγο άουτ

55′ Σουτ του Σοάρες, στη πορεία της μπάλας ο Αλαμπί άουτ

– Ο Σκέμπρι κυνηγάει μια χαμένη μπαλιά, κατεβάζει τη μπάλα, με τακούνι δίνει στο Λέο που πλασάρει ιδανικά το Μάστρου!

49′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΛΕΑΝΤΡΟ!!!

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45′ Τέλος ημιχρόνου

45′ Φάουλ του Σοάρες, κεφαλιά του Ζοάο Πάολο, η μπάλα άουτ

40′ Σουτ του Σκέμπρι, αποκρούει ο Μάστρου

38′ Σουτ του Σοάρες σε στημένο, άουτ

– Αφιερώνει στο πατέρα του το γκολ ο Σκέμπρι που είναι στο γήπεδο

– Καταπληκτική κάθετη μπαλιά του Πλατινί στον Ασσίς, αυτός προσπαθεί να δώσει με το κεφάλι στον Γκικίεβιτς, η μπάλα πάει πίσω από τον Πολωνό, ο επερχόμενος Σκέμπρι όμως σκοράρει

34′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Σκέμπρι!!

33′ Νέα ευκαιρία για την ΕΝΠ με το Λόπες τετ α τετ να πλασάρει άουτ.

33′ Πρώτη ευκαιρία για την Ένωση.  Ο Λόπες σουτάρει δυνατά, ο Ζοάο Πάολο αποκρούει πριν το Μορέιρα

30′ Νέα μεγάλη ευκαιρία, πάλι χαμένη. Πλατινί στο Σοάρες μέσα από τη περιοχή προσπαθεί να δώσει στο ξεμαρκάριστο Γκικίεβιτς, ψηλά άουτ

28′ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία. Γκικίεβιτς πανέμορφη πάσα στον Ασσίς που τετ α τετ προσπαθεί να κρεμμάσει το Μάστρο, αλλά η μπάλα ψηλά έξω

– 61%-39% Η κατοχή αλλά πρέπει να μεταφραστεί σε γκολ

24′ Φάουλ στον Σκάρα που δεν δίνεται, στην εξέλιξη της φάσης ο Αντράντε δίνει λανθασμένα κόρνερ

24′ Πανέξυπνη πάσα του Πλατινί στο Λεάντρο που σουτάρει άουτ

24′ Ωραία σέντρα του Ασσίς, κεφαλιά του Σκέμπρι, η μπάλα λίγο άουτ

16′ Νούνο και Πλατινί σε εξαιρετική θέση, δεν σουτάρει κανείς και χάνετε η ευκαιρία

16′ Άστοχη έξοδος του Μάστρου, ο Λέο δεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί

15′ Σουτ του Σοάρες κοντράρει και πάει κόρνερ

15′ Ωραία ο Νούνο στο Πλατινί, το σουτ του ψηλά άουτ.

12′ Πολύ ωραία κίνηση του Σκαραμοτσίνο που κάνει το σουτ αποκρούει ο Μάστρου

6′ Καταπληκτική φάση από την ΟΜΟΝΟΙΑ. Σκάρα στον Πλατινί, μπαλιά 30 μέτρων αυτός στον Ασσίς, κόβει στο Λέο που πλασάρει η μπάλα κοντράει και πάει κόρνερ.

3′ Γκικίεβιτς στη περιοχή μετά από πάσα του Σκέμπρι, κέρδος ένα κόρνερ

1′ Καλή κάθετη του Πλατινί στο Σκέμπρι, δεν κάνει καλό κοντρόλ ο Μαλτέζος

1′ Έναρξη του αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Χοσέ, Σκάρα, Ζ.Πάουλο, Αλαμπί, Σοάρες, Λέο, Ασσίς, Πλατινί, Σκέμπρι, Γκικίεβιτς

(Μπρουκς, Αγκουϊάρ, Μαργκάσα, Σερφά, Τέιλορ, Αλίπιο, Κυριάκου)

ΕΝΠ: Μάστρου, Καντέρο, Γκαλ, Λόπες, Νιόβου, Κατσιάνα, Κολάνης, Αγκούλο, Κων/νου, Μουλαζίμης, Γκάβριτς

Διαιτητές: Μ.Νικολάου (Αρ.Χρίστου και Μ.Δημητριάδη /4ος  Λοϊζος Παναγιώτου)

Pregame

– Στο γήπεδο ομάδες και διαιτητές

Προθέρμανση και για τους ρεφ

-Η προθέρμανση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

– Ο Αλίπιο είναι ο ποδοσφαιριστής που αντικαθιστά τον Γιώργο Εφραίμ στην αποστολή

Πανέτοιμη η PrimeTel, πανέτοιμος και ο Ράινερ

– Η προθέρμανση του Ζοσέ Μορέιρα

Άδειο το ΓΣΠ. CLick για full resolution

– Επιστρέφει στην κορυφή της επίθεσης το Ούκας Γκικίεβιτς. Στα φτερά απόντος του Εφραίμ είναι οι Σκέμπρι και Πλατινί.

– Παρά τις εκτιμήσεις για αλλαγές στην άμυνα. Οι Αλαμπί και Χοσέ διατηρούνται στο αρχικό σχήμα