Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Αλκή – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-1

Αλκή – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-1

Το ριπόρτ της αναμέτρησης της ομάδας μας στο ΓΣΖ με αντίπαλο την Αλκή

Τέλος αγώνα: Παίρνει τους βαθμούς με κακή εμφάνιση η ΟΜΟΝΟΙΑ. Έτσι δεν πάμε πουθενά

93′ Επικίνδυνα ο Σκέμπρι στη περιοχή το σουτ του κοντράρει

90′ +1′ Δύσκολη απόκρουση του Μορέιρα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάριου Δημητρίου

90′ +3 λεπτά

90′ Στο μισό γήπεδο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ η Αλκή

88′ Σουτ του Ασσίς, σε σώματα

87′ Εκτέλεσε ο Σοάρες, απομάκρυνε η άμυνα της Αλκής με ευκολία

86′ Κερδίζει κόρνερ ο Εφραίμ, νέο κόρνερ

84′ Λίλλης στη θέση του Ράμαν για την Αλκή

83′ Κακό σουτ του Πλατινί από πλάγια. Δεν είναι σοβαροί οι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, σε πολλές φάσεις

82′ Σέντρα του Χάρη, κεφαλιά του Εφραίμ, κόρνερ

78′ Μέσα ο Σοάρες στη θέση του Αγκουιάρ

77′ Σε θέση οφσάιντ ο Δημητρίου, έφτασε όμως τη μπάλα νωρίτερα ο Μορέιρα

71′ Σκέμπρι μέσα, Γκικίεβιτς έξω

69′ Πλατινί στην περιοχή επικίνδυνα, κέρδος ένα κόρνερ. Εκτελεστής ο Εφραίμ κεφαλιά του Ασσίς, έξω

67′ Τέιλορ έξω, Πλατινί μέσα για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Χριστούδιας αντί Καστάνα για την Αλκή.

61′ Φάουλ του Δημητρίου, με γροθιές απομακρύνει ο Ζοσέ

– Η ΟΜΟΝΟΙΑ συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε στο πρώτο ημίχρονο. Ελπίζουμε να μην έχουμε τρεξίματα…

59′ Σέντρα του Κυριάκου, κεφαλιά του Γκικίεβιτς, η μπάλα άουτ

57΄Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Αλκή με το Μάριο Δημητρίου να σουτάρει μέσα από τη περιοχή άουτ

53′ Παναγιώτου αντί του Μουσταφά για την Αλκή

52′ Εντελώς μόνος ο Ασσίς μετά από πάσα του Αντράντε. Πολύ κακό τελείωμα για την κλάση του Νούνο

50′ Πέφτει στην περιοχή και ζητάει πέναλτι ο Εφραίμ. Το σχόλιο από τη TV μας υπενθυμίζει πόσο χαρούμενοι είμαστε που πλέον πήγαμε στην PrimeTel

49′ Πολύ καλό σουτ του Τέιλορ, πολύ μεγάλη απόκρουση του Στυλιανού

46′ Εφραίμ μετά από καταπληκτική μπαλιά του Μαργκάσα στη περιοχή, το σουτ όμως άουτ!

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου: Η ΟΜΟΝΟΙΑ ελέγχει πλήρως τον αγώνα και προηγείται με 0-1. Περιμένουμε όμως να τη δούμε να ανεβάζει κι άλλο στροφές, αφού στην ουσία παίζει με σβηστές μηχανές.

46′ ΓΚΟΛ 0-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με εξαιρετική κεφαλιά του Ζοάο Πάουλο Αντράντε. Κόρνερ του Μαργκάσα, φοβερή κεφαλιά του Ζοάο, η μπάλα στο δοκάρι και μετά στα δίκτυα.

44′ Αγκωνιά του Μουσταφά στα μούτρα του Χάρη μπροστά στα μούτρα του διαιτητή, που δεν δίνει τίποτα. Ο νεαρός μέσος της Αλκής έπρεπε δύο φορές να είχε αποβληθεί. Εκείνο που μας προβληματίζει όμως δεν είναι η απόδοση του διαιτητή, αλλά της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

– Απορούμε πραγματικά αν έχει γίνει ξεκάθαρο στους παίκτες μας πως αυτό που παρουσίασαν ως τώρα δεν είναι αποδεκτό. Η ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι στα παιδάκια της Αλκής συμπεριφέρεται σαν σε φιλικό προετοιμασίας.

37΄Μαργκάσα καλό σουτ, άουτ

32′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Φάουλ του Ασσίς, κεφαλιά του Τέιλορ αποκρούει ο Στυλιανού, νέα μπαλιά του Ασσίς, ο Αντράντε αυτή τη φορά κεφαλιά, η μπάλα λίγο άουτ.

31′ Να και μια συνδιασμένη ενέργεια. Μαργκάσα και Γκικίεβιτς ανταλλάζουν υπέροχα τη μπάλα, ο Ρενάτο στον Εφραίμ που σούταρε από τη περιοχή και ο Στυλιανού απόκρουσε

29΄Εφραίμ, υπέροχη μπαλιά στο Τέιλορ, ο Αμερικανός όμως κάνει πολύ κακή μπαλιά προς τον μόνο Γκικίεβιτς

– Ξεκάθαρη η διαφορά δυναμικότητας, ξεκάθαρο όμως και ότι η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να ανεβάσει στροφές και να τελειώσει το παιχνίδι.

28′ Φάουλ του Αγκουϊάρ, κεφαλιά του Τέιλορ άουτ

26′ Τέιλορ πλάγια στην περιοχή, προτιμάει το σουτ αντί τη μπαλιά και στέλνει τη μπάλα άουτ

20′ Ο κιτρινισμένος Μουσταφά κάνει από πίσω φάουλ στον Εφραίμ, του χαρίζεται ο Σωτηρίου

18′ Συνεργάζονται υπέροχα Ασσίς και Γκικίεβιτς, όμως το τελικό σουτ του Πολωνού είναι κακό

18′ Καλή κούρσα του Τέιλορ, η τελική του όμως αποκρούεται

16′ Ωραία συνεργασία Τέιλορ και Ασσίς, ο Νούνο σεντράρει στον Γκίκι, το πλασέ του Πολωνού όμως χλιαρό, αποκρούεται εύκολα.

13′ Νέο σκληρό φάουλ, αυτή τη φορά από τον Χριστοφίδη στον Εφραίμ. Κίτρινη και για αυτόν.

– Σηκώνεται ο Νούνο, αλλά ίσως να μην μπορεί να συνεχίσει. Επιστρέφει χωλαίνοντας, για να δούμε.

10′ Δολοφονικό φάουλ του Μουσταφά στον Ασσίς. Πραγματικά δολοφονικό με τις τάπες στον αστράγαλο. Κίτρινη κάρτα, η πρώτη στο παιχνίδι.

8′ Καλή σέντρα του Κυριάκου, άστοχη έξοδος του Στυλιανού, προς καλή του τύχη όμως πάει σε συμπαίκτη του η μπάλα

7′ Φάουλ του Μαργκάσα, κεφαλιά του Γκικίεβιτς, πάνω από τα δοκάρια

1′ Eφραίμ επικίνδυνα στην περιοχή, τον κλείνουν τελευταία στιγμή

1′ Έναρξη αγώνα

ΑΛΚΗ: Στυλιανού, Χριστοφίδης, Χριστοφή, Καστάνας, Λαΐφης, Κυρπιανού, Φυλακού, Χαραλάμπους, Δημητρίου, Ραμάν, Μουσταφά
ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Χάρης, Σκάρα, Αντράντε, Σερφά, Μαργκάσα, Ασσίς, Αγκουιάρ, Τέιλορ, Εφραίμ, Γκικίεβιτς

(Μπρουκς, Χοσέ, Αλαμπί, Πλατινί, Σκέμπρι, Σοάρες, Αλίπιο)

Διαιτητής: Λ.Σωτηρίου (Καλησπέρας-Νικήτα / 4ος Χρυσοστόμου)

Πως θα παίξει η ΟΜΟΝΟΙΑ

Ο Μορέιρα θα είναι στο τέρμα, δεξιά στην άμυνα ο Χάρης και αριστερά ο Σκάρα. Αμυντικό δίδυμο για πρώτη φορά από την αρχή οι Ζοάο Πάουλο και Σοφιάν Σερφά. Η τριάδα στο κέντρο αλλάζει κατά 2/3 αφού εκτός από το Λέο που είναι εκτός αποστολής, εκτός αρχικού σχήματος έμεινε ο Μάρκο Σοάρες και έτσι μαζί με τον Ασσίς στο συγκεκριμένο χώρο θα κινούνται οι Μαργκάσα και Αγκουιάρ. Στην επίθεση, οι Τέιλορ και Εφραίμ στα άκρα και ο Γκικίεβιτς αιχμή του δόρατος.

PreGame

18:00 Αρκετός ο κόσμος στη κερκίδα

17:47 Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και οι παίκτες πάνε στα αποδυτήρια

Α.Δημητρίου: “Είμαστε το απόλυτο φαβορί στο παιχνίδι σήμερα, υπάρχει διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων. Αυτό πρέπει να το δείξουμε μέσα στο γήπεδο, εκεί όλοι κρίνονται, θέλουμε εκτός από νίκη και καλή εμφάνιση για να την απολαύσει ο κόσμος. Εμείς πιστεύουμε στην ομάδα μας και θέλουμε σήμερα κερδίσουμε και να ξεκινήσουμε ένα σερί. Αυτό που λείπει είναι η αυτοπεποίθηση και θα ρθει. Η Αλκή αποτελείται από νεαρούς ταλαντούχους που θέλουν να δείξουν τις ικανότητες τους. Δεν θα είναι εύκολο το απόγευμα μας. Όσο κερδίζουμε θα πλησιάζουμε την κορυφή”