Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ν&Σ Ερήμης-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-4

Ν&Σ Ερήμης-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-4

image

Εύκολα στο δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Κόκα Κόλα η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ζωντανά από την ιστοσελίδα μας η αναμέτρηση στην Ερήμη για την πρώτη φάση του θεσμού του Κυπέλλου.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

89′ Μοναδική ευκαιρία από τον Τέιλορ σε τετ α τετ, δεν μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα

86′ Σουτ του Χατζιβασίλη, νέα απόκρουση

86′ Ακυρώνεται για οφσάιντ γκολ του Αλίπιο

85′ Δυνατό σουτ του Τέιλορ, απόκρουση

84′ ΓΚΟΛ ΡΟΥΣΙΑΣ. Ο Αλίπιο έβγαλε σε τετ α τετ τον Ρουσιά μετά από αντεπίθεση και ο διεθνής φορ σκοράρει το 4ο μας γκολ

79′ Πλασέ του Αλίπιο στην περιοχή, απόκρουση του τερματοφύλακα

72′ Καλή κεφαλιά του Πλατινί, απόκρουση

67′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα αφού η ΟΜΟΝΟΙΑ με τα τρία γκολ καθάρισε την πρόκριση

-Πάει πίσω στην άμυνα ο Γκανίου, και γίνεται πιο επιθετικό το σχήμα με τους Ρουσιά και Χατζηβασίλη στην επίθεση

55′ Ρουσιάς στη θέση του Σερφά. Λογικά αλλάζει και το σχήμα τώρα

53′ ΓΚΟΛ ΜΠΡΟΥΝΟ. Σέντρα στην περιοχή από τον Χοσέ, κεφαλιά από κοντά ο Αγκουιάρ κάνει το 3-0 για το τριφύλλι

50′ Σουτ Τέιλορ άστοχο

-Ο Γκανίου αγωνίζεται ως αμυντικός μέσος

46′ Έναρξη β ημιχρόνου με δύο αλλαγές στην 11αδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ:

Αλλαγές: Μέσα Εμπέμπα, Γκανίου, Έξω Μαργκάσα, Αλαμπί

45′ ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο: Απόλυτη κυρίαρχος στο παιχνίδι η ΟΜΟΝΟΙΑ, με τους παίκτες που αγωνίζονται σήμερα να δείχνουν πλήρη ετοιμότητα

44′ Καλό σουτ Χατζηβασίλη, κόρνερ μετά από απομάκρυνση

43′ Πολύ δυνατό σουτ από τον Τέιλορ που βρήκε χώρο, άστοχο όμως

35′ ΓΚΟΛ ΤΕΙΛΟΡ. Εκτέλεσε φάουλ ο Μαργκάσα, απέκρουσε ασταθός ο τερματοφύλακας και ο Αμερικανός σούταρε εύστοχα

29′ Ωραία φάση με τον Χατζηβασίλη να σουτάρει, και τον τερματοφύλακα να αποκρούει

27′ Κεφαλιά καρφωτή του Αλαμπί μετά την εκτέλεση του κόρνερ, μόλις έξω η μπάλα

27′ Σε τετ α τετ ο Γιάννης, απόκρουση σε κόρνερ

26′ Καλή ενέργεια του Χατζηβασίλη που δίνει στο τετράγωνο στον Πλατινί, αυτός κάνει το σουτ αλλά ήταν άστοχο

25′ Κεφαλιά του Χατζηβασίλη μετά την εκτέλεση του κόρνερ, αδύναμη όμως πήγε άουτ

24′ Κερδίζει το πρώτο της κόρνερ η ΟΜΟΝΟΙΑ

21′ Προσπαθεί η ΟΜΟΝΟΙΑ να δώσει το δικό της ρυθμό στον αγώνα. Κινητήριος μοχλός ο μικρός Αλίπιο

10′ Καλό σουτ του Τέιλορ, απόκρουση

8′ ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ! Εκτέλεσε απευθείας φάουλ ο Αγκουιάρ, από πλάγια αριστερά, η μπάλα βρήκε σε κεφάλι αμυντικού και πήγε στο πλεκτό

6′ Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Αλίπιο, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πήγε ψηλά έξω

5′ Φάουλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ πλάγια δεξιά όπως επιτίθεται

4′ Φάουλ στο χώρο του κέντρου από τον Αλαμπί σε αντίπαλο, ο ίδιος ο Αλαμπί φαίνεται πως έχει τραυματιστεί από την σύγκρουση. Ευτυχώς δεν έχει κάτι σοβαρό.

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μπρουκς, Χοσέ, Σερφά, Αλαμπί, Χαραλάμπους, Μαργκάσα, Αγκουιάρ, Αλίπιο, Πλατινί, Τέιλορ, Χατζηβασίλης

Στο πάγκο: Χατζηφραγκίσκου, Γκανίου, Εμπέμπα, Χάρης, Σοάρες, Ασσίς, Ρουσιάς, Σκέμπρι, Γκίκι

Εκτός αποστολής από τους διαθέσιμους παίκτες έμειναν οι Εφραίμ, Μορέιρα, Αντράντε και Σκαραμοτσίνο

image

13:50 Πέραν των 500 φίλων της ομάδας μας στο γήπεδο της Ερήμης. Η προσέλευση συνεχίζεται

Εκτός αποστολής αρκετοί βασικοί ανάμεσα τους και ο Σκάρα που ευχήθηκε στους συμπαίκτες του:

13:25 Ξεκίνησαν το ζέσταμα οι παίκτες μας