ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 1-0 (vids)

Ζωντανά από το ΓΣΠ η αναμέτρηση της ομάδας μας με την ΑΕΚ Λάρνακας.

The game live is sponsored by PrimeTel

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+6′ Αλαμπί στη θέση του Ασσίς

90’+5′ Κακό σουτ στην περιοχή για ΑΕΚ και η μπάλα στην ΟΜΟΝΟΙΑ

90’+5′ Σηκώνεται ο Ζοσέ

-Μένει κάτω ο Μορέιρα.

90’+4′ Κίτρινη στον Γκίκι για διαμαρτυρία

90’+3′ ΟΚ ο Μορέιρα και επαναρχίζει το ματς

90’+2 Στην γραμμή ο Μορέιρα! Τεράστια απόκρουση από τον Πορτογάλο στον οποίο γίνεται φάουλ στη συνέχεια.

90’+1′ Κόρνερ για ΑΕΚ διώχνει ο Πλατινί.

+5 λεπτά έξτρα χρόνος

90′ Αλίπιο στη θέση του Εφραίμ

89′ Κόβει ο Σερφά πάσα προς τον Μιτύδη

88′ Δύο μπάλες στο γήπεδο και διακοπή

86′ Στο έδαφος ο Γκικίεβιτς μετά από κλωτσιά στην εκτέλεση φάουλ του Φαν Ντάικ

85′ Χαμιλή μπαλιά του Πλατινί, σε κόρνερ διώχνει η άμυνα

85′ Δυνατή μπαλιά, στα χέρια του Μορέιρα

83′ Φάουλ πλάγια εκτός περιοχής κερδίζει ο Γκίκι.’Εδιωξε η άμυνα

82′ Κόρνερ το κέρδος μετά από προσπάθεια του Πλατινί

81′ Κόβει ο Αντράντε σε δυνατό σουτ του Κάστρο

81′ Ευκαιρία με τον Αντράντε με το κεφάλι. Σήκωσε σημαία ο βοηθός και σταμάτησε η φάση.

80′ Φοβερός ο Ασσίς στην περιοχή, τελευταία στιγμή κόπηκε η πάσα του

79′ Φαν Ντάικ στη θέση του Σκοπελίτη

79′ Απαντά στη κόντρα η ΟΜΟΝΟΙΑ, το σουτ του Εφραίμ αποκρούει με τα πόδια σε κόρνερ ο Νέγκρι

79′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μεγκρεσβίλι από κοντά σημαδεύει το δοκάρι του Ζοσέ

77′ Μπαλιά του Εφραίμ, κεφαλιά του Γκικίεβιτς, εύκολη απόκρουση του Νέγκρι

73′ Τραβηγμένη ενέργεια του Εφραίμ, ενώ ο Μαργκάσα περίμενε μόνος. Κρίμα γιατί ήταν παλικαρίσια η προσπάθεια του Γιώργου μέχρι το σουτ.

70′ Μυτίδης αντί Ρέινα

69′ Πλατινί αντί του Σκέμπρι

68′ Στη περιοχή ο Γκικίεβιτς, κακό το τελείωμα

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ ΣΚΕΜΠΡΙ από Omonoianews

– Μπαλιά του Μαργκάσα, ο Σκέμπρι στοπάρει με το στήθος και στην κίνηση στέλνει τη μπάλα εκεί που κοιμούνται οι αράχνες!

61′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΜΑΓΙΚ Ο ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΚΕΜΠΡΙΙΙΙΙΙΙ

61′ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Εφραίμ, το γύρισμα αποκρούεται

60′ Κόρνερ του Μαργκάσα, κεφαλιά Ζοάο Πάουλο, απόκρουση του Νέγκρι

58′ Δεν έχει ηρεμίσει ακόμα η ΟΜΟΝΟΙΑ από το προσωπικό σόου του απεσταλμένου της ΚΟΠ

55΄ Η ΟΜΟΝΟΙΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΨΕΥΔΙΩΤΗΣ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΦΑΟΥΛ. ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

– Ο Ψευδιώτης προκαλεί ξανά. Τρία λάθη εναντίων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σε 8 λεπτά. Το γήπεδο τον αποδοκιμάζει.

53′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Μαρκάσα το γέμισμα, άτσαλη απόκρουση του Καταλά, ο Νέγκρι όμως σε κόρνερ με υπερένταση

52′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, το σουτ του Ασσίς πάει κόρνερ και ενώ ο Γκίκι ήταν μόνος

– Εντεταλμένη αποστολή σήμερα και οι τρεις διαιτητές. Ο Ψευδιώτης προσπαθεί να ανακόψει την ΟΜΟΝΟΙΑ.

50′ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Ρέινα, μεγάλη απόκρουση του Μορέιρα

– Τα είπαμε, τα αποδεικνύει ο βοηθός. Πολύ πολύ λίγος. Όπως και ο Ψευδιώτης

47′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία που χάνεται με το Σκέμπρι. Ο Ασσίς έβγαλε υπέροχα την ομάδα στον αιφνιδιασμό, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Μαλτέζο, το τέλειωμα όμως άουτ.

46′ Κόρνερ για την ΑΕΚ, η φάση ξεκίνησε από φάουλ στο Σκέμπρι.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

45′ Νέα ευκαιρία για ΑΕΚ, ο Σκοπελίτης κάνει διαγώνιο σουτ λίγο άουτ

44′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Παράλληλα ο Λουσέρο ενώ ο Πιντάδο είναι μόνος σε κενή εστία, ο Μορέιρα πέφτει με αυτοθυσία, κλείνει το οπτικό πεδίο και ο αντίπαλος δεν εκμεταλλεύεται τη φάση

-Οφσάιντ δεν υπήρχε κανένα. Ούτε χέρι. Το γκολ ακυρώθηκε λανθασμένα. Το είπαμε πριν από λίγο, πολύ λίγος για τέτοιο παιχνίδι ο Ψευδιώτης.

37′ Γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με το Σκέμπρι που ακυρώνεται για χέρι.

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΣΚΕΜΠΡΙ από Omonoianews

35′ Ορθές κάρτες σε Σοάρες και Κάστρο. Ο Σοάρες για φάουλ, ο Κάστρο για διαμαρτυρία

34′ Μεγάλη φάση που προέρχεται από τη μαχητικότητα του Γκικίεβιτς. Ο Πολωνός κλέβει τη μπάλα, ντριπλάρει το Μαραγκό και κάνει το γύρισμα, προ του Ασσίς όμως ο Καταλά απομακρύνει

33′ Κυριάκου στη σέντρα, Σκέμπρι το γυριστό, η μπάλα κοντράρει

30′ Λίγος, πολύ λίγος ο Ψευδιώτης για τέτοιο ματς. Δεύτερη φορά που ανακόπτει υποσχόμενη επίθεση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για να της δώσει φάουλ

– Στο 60-40  κατοχή

25′ Φανταστική ενέργεια Σκάρα φέρνει ένα κόρνερ

– Αν οι Σοάρες και Ασσίς ανεβάσουν απόδοση αυτό το παιχνίδι δεν χάνεται. Εφραίμ Γκικίεβιτς και Σκέμπρι είναι σε καλή μέρα

23′ Ξεκάθαρο φάουλ στο Σκέμπρι, ο Ψευδιώτης θαυμάζει το φεγγάρι

22′ Πολύ ωραία ενέργεια και σουτ του Εφραίμ, αποκρούει ο Νέγκρι

18′ Πολύ σκληρό φάουλ του Μεγκρσβίλι στον Εφραίμ και πρώτη κάρτα

17′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚο Μαραγκός περνά αντί του Μουρίγιο

14′ Μπαλιά του Εφραίμ στον Ασσίς, ο Πορτογάλος κάνει τακουνάκι άουτ

8′ Μαρκάσα και Σκέμπρι συνδυάζονται υπέροχα, το σουτ του Ρενάτο αποκρούεται από το Νέγκρι.

– Από τα πρώτα λεπτά ο πρώτος βοηθός Αθηνόδωρος Ιωάννου μοιάζει να τα έχει χαμένα. Ξεκάθαρο φάουλ στο Σερφά μπροστά, του, δείχνει παίζεται.

6′ Ο Γκικίεβιτς πιέζει τον Νέγκρι που κάνει το λάθος, η μπάλα στο Σκέμπρι που δεν σουτάρει και χάνεται η ευκαιρία.

5′ Αναπτύσσεται ωραία η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Εφραίμ τη μπαλιά, ο Σκάρα στο δεύτερο δοκάρι πιάνει άστοχο σουτ

4′ Απειλητικά μπροστά ο Γκίκι, σε θέση οφσάιντ

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Κυριάκου, Σκαραμοτσίνο, Σερφά, Αντράντε, Σοάρες, Μαργκάσα, Ασσίς, Σκέμπρι, Εφραίμ, Γκικίεβιτς

(Μπρουκς, Χοσέ, Πλατινί, Αγκουιάρ, Αλαμπί, Εμπέμπα, Ατάντα, Τέιλορ, Αλίπιο)

ΑΕΚ: Νέγκρι, Μέρτακας, Μεγκρελεσβίλι, Καταλά, Κάστρο, Λουσέρο, Ρέινα, Τομάς, Μουρίγιο, Σκοπελίτης, Πιντάδο

(Μιχαλόπουλος, Μαραγκός, Φαν Ντάικ, Μπανγκούρα, Ιβάνκο, Ζούμπας, Μάατσι, Μυτίδης, Εγγλέζου, Λόπες)

Διαιτητής: Κώστας Ψευδιώτης

Α’ Βοηθός διαιτητής: Αθηνόδωρος Ιωάννου

Β’ Βοηθός διαιτητής: Ανδρεάς Π. Ανδρέου

4ος διαιτητής: Δημήτρης Μασιάς

Παρατηρητής: Παναγιώτης Γερασίμου

Πως θα παίξει η ΟΜΟΝΟΙΑ

Ο Τόνι Σαβέφσκι διατήρησε στο αρχικό σχήμα τον Ρενάτο Μαργκάσα, επέστρεψαν στην εντεκάδα οι Σοάρες και Σκέμπρι. Πιο αναλυτικά κάτω από το τέρμα θα είναι ο Ζοσέ Μορέιρα, μπροστά του η τετράδα της άμυνας είναι η ίδια με το προηγούμενο παιχνίδι με τους Χάρη και Σκάρα στα άκρα και Σερφά και Ζοάο Πάουλο στο κέντρο. Στα χαφ, θα είναι οι Μάρκο Σοάρες και Ρενάτο Μαργκάσα, με τον Νούνο Ασσίς να έχει πιο επιθετικό ρόλο. Στην κορυφή διατηρήθηκε ο Ούκας Γκικίεβιτς που θα έχει στήριγμα του στα άκρα τους Εφραίμ και Σκέμπρι.

Pregame:

18:57 Μαγική η είσοδος, ελπίζουμε μαγική ναναι και η εμφάνιση

18:52 Αρκετός ο κόσμος εκτός ΓΣΠ όπως βλέπετε στο βίντεο. Κάποιοι λογικά θα χάσουν την έναρξη

18:48 Στα αποδυτήρια η ΟΜΟΝΟΙΑ. Αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη

Σ.Μυλωνάς: Εύχομαι να μην έχουμε ξανά κεκλεισμένων. Το παιχνίδι σήμερα θα είναι δυνατό, ελπίζουμε να έρθει η νίκη γιατί έρχεται ένα βατό, όσο μπορεί να είναι, πρόγραμμα. Μπορούμε να κάνουμε συνεχή θετικά αποτελέσματα για να φτάσουμε στην κορυφή. Οι παίκτες θα δώσουν όλες τους τις δυνάμεις.

18:40 Απίστευτες ουρές εκτός γηπέδου

18:25 Στον αγωνιστικό χώρο η ΟΜΟΝΟΙΑ εν μέσω αποθέωσης

18:21 Μέσα η ομάδα της ΑΕΚ

18:15 Στον αγωνιστικό χώρο οι τερματοφύλακες μας

18:00 Και οι ρεφ

17:55 Η πρώτη βόλτα των παικτών

17:40 Κάτι εντυπωσιακό ετοιμάζουν οι οργανωμένοι

17:20 Στο γήπεδο η αποστολή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ