Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Πρώτο τρίποντο εντός για τους Νέους

Πρώτο τρίποντο εντός για τους Νέους

image

Με το στενό 1-0 η ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ νίκησε την Ομόνοια Αραδίππου στη 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων. Το γκολ πέτυχε ο διεθνής επιθετικός της ομάδας μας Κωνσταντίνος Διονυσίου. Η ομάδα του Φάτσιο Μπούις ήταν καλύτερη σε όλο το παιχνίδι και από καθαρή ατυχία πέτυχε μόνο ένα γκολ. Οι πράσινοι στο πρώτο μέρος είχαν διπλό δοκάρι ενώ έχασαν και άλλες σπουδαίες ευκαιρίες.

Τελικά το σκορ άνοιξε με την έναρξη του ημιχρόνου όταν μετά από σέντρα του Χατζηβασίλη, ο Διονυσίου έστειλε την μπάλα στο πλεκτό του αντιπάλου. Η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0, ωστόσο ο Γιάννης Χατζηβασίλης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Ο Παφίτης φορ ήταν πρωταγωνιστής νωρίτερα σε τουλάχιστον άλλες 2 σπουδαίες ευκαιρίες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Μετά το χαμένο πέναλτι η ομάδα του Μπούις αύξησε την πίεση της στα αντίπαλα τετράγωνα και στο τελευταίο λεπτό χάθηκε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία με τον Γκάνιου Οκούνγκμπε να σημαδεύει το δοκάρι με δυνατή κεφαλιά.

Από την πρώτη ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, εκτός από τους Χατζηβασίλη και Οκούνγκμπε, αγωνίστηκε με τους Νέους και ο Αλίπιο Ντουάρντε. Η Ανόρθωση νίκησε στη Λάρνακα το Αποέλ και παρέμεινε στην κορυφή με 15 βαθμούς. Πίσω της η ΟΜΟΝΟΙΑ με 13.