Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Χωρίς νικητή η αναμέτρηση ΑΕΛ – ΑΕΚ (vids)

Χωρίς νικητή η αναμέτρηση ΑΕΛ – ΑΕΚ (vids)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με την ΑΕΚ στο Τσίρειο για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας.

1-1 το τελικό αποτέλεσμα, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει στο 89ο λεπτό με κεφαλιά του Γκαούτσο, το γκολ που είχε πετύχει στο 62’ με πέναλτι ο Έλντερ Κάστρο και με το οποίο είχε δώσει προβάδισμα στην ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ αγωνίστηκε από το 36ο λεπτό με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κούλλη Παύλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η ΑΕΛ παρέμεινε αήττητη, φτάνοντας τους 11 βαθμούς ενώ η ΑΕΚ άυξησε τους βαθμούς της σε 8.
ΑΕΛ: Ρομέρο, Σακέτι, Μοντέιρο (46′ Μπεμπέ), Κάσιο (46′ Ινταμπτελάι), Σα, Καρλίτος, Εντμάρ, Θεοφίλου (65′ Έμπο), Αϊρόσα, Ντεντέ, Γκαούτσο.
ΑΕΚ: Νέγκρι, Μέρτακκας, Μεγκρελασβίλι, Μαραγκός (38′ Μουρίγιο), Καταλά, Κάστρο (80’ Εγγλέζου) Λουσέρο, Παύλου, Τομάς (39′ Φαν Ντάικ), Μυτίδης, Σκοπελίτης.

Πέρασε και από την έδρα του Εθνικού ο Ερμής

Τέταρτη νίκη στο Πρωτάθλημα και άλμα στους 12 βαθμούς για τον Ερμή.

Η νεοφώτιστη ομάδα της Αραδίππου, έδωσε σήμερα συνέχεια στο πολύ καλό της ξεκίνημα στο Πρωτάθλημα, νικώντας εκτός έδρας τον Εθνικό Άχνας με 2-1.

Ο Εθνικός έμεινε στους 4 βαθμούς, δεχόμενος σήμερα την 3η του ήττα.

Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 43′ με το Λίλιου, ο οποίος σκόραρε το τέταρτο του γκολ στο Πρωτάθλημα.

Ο Ντε Αζεβέδο με το 6ο του γκολ στο Πρωτάθλημα ισοφάρισε για τον Ερμή στο 52′, για να πετύχει το νικητήριο γκολ ο αρχήγος της ομάδας Ενρίκε στο 72′.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Κουντούλ, Αουρέλιο, Κατσής, Λίλιου, Ταλ (15’ Λάζιτς, 76′ Λεντέσμα), Τσιντί, Σκούλιτς, Σίλας, Μπαρμπούδης, Σοάρες, Φραγκέσκου.
ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Παουλίνιο, Ζάρκοβιτς, Ντε Πίνα, Ενρίκε (90′ Σαμάρας), Σεσίνια (68′ Στ. Δημητρίου), Τακμπατζουμί, Ντε Αζεβέδο, Μπεμπά, Αλίμι, Τσίνα.