Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Βασικοί Μουλαζίμης και Ρουσιάς

Βασικοί Μουλαζίμης και Ρουσιάς

Την ήττα με 1-0 γνώρισε απόψε η Εθνικής Ελπίδων από τη Βόρεια Ιρλανδία στο «Mourneview Park».

Ο αγώνας αφορούσε την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21 και το αποτέλεσμα του μας έχει αφαιρέσει σημαντικές ελπίδες για το καλύτερο στη διαδρομή που ακολουθεί μέχρι το τέλος της διοργάνωσης.

Με γκολ που σημειώθηκε πέντε λεπτά πριν από το φινάλε οι Ιρλανδοί πανηγύρισαν την πρώτη τους επιτυχία στη διοργάνωση, εξέλιξη που άφησε την Κύπρο στους έξι βαθμούς.

Στο 18′ ο Ρουσιάς, στην καλύτερη ευκαιρία του πρώτου μέρους, από δεξιά βρέθηκε σε θέση βολής όμως το σουτ του εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας της Ιρλανδίας και ακολούθως απομάκρυναν οι αμυντικοί.

Ο Επιθετικός της ΟΜΟΝΟΙΑΣ αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι. Ο Δημήτρης Μουλαζίμης, που ανήκει στην ΟΜΟΝΟΙΑ και αγωνίζεται υπό τη μορφή δανεισμού στην Ένωση, αγωνίστηκε επίσης σε όλο το 90λεπτο.