Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Η τεσσάρα των Νέων (video)

Η τεσσάρα των Νέων (video)

Δείτε πως η ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επικράτησε 4-0 της ΑΕΠ εκτός έδρας για το πρωτάθλημα των Νέων.

Η ομάδα μας αν και είχε συντριπτική κατοχή και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να σκοράρει στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Λίγο η αστοχία των παικτών μας και λίγο ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κράτησαν το σκορ στο μηδέν.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου οι νέοι μας μπήκαν δυνατά και από εκτέλεση φάουλ του Χριστόφορου Αποστόλου ο Κωνσταντίνος Λούβαρης πέτυχε το 0-1 με βολέ από το ύψος του πέναλτι. Το 0-2 έκανε ο Μάριος Νεάρχου με κεφαλιά από σέντρα του Παναγιώτη Θεράποντος λίγο αργότερα.

Στο 60′ έγινε το 0-3 όταν από κόρνερ του Χρ. Αποστόλου ο επερχόμενος Γιώργος Ιβανόφ νίκησε τον τερματοφύλακα με συρτό σουτ. Το τελικό 0-4 σημείωσε ο Μ. Νεάρχου, όταν ο Θεράπωντος συνδιάστηκε με τον Ανδρέα Σοφοκλέους και ο τελευταίος έστειλε σέντρα προς τον σκόρερ που με κεφαλιά ψαράκι τέλειωσε την φάση.

Η σύνθεση του Μπούις: Ν. Χαραλάμπους, Γ. Ιβανόφ, Χρ. Μυλωνάς, Α. Λοΐζου, Ζ. Ανδρέου, Ξ. Θεοδούλου, Κ. Λούβαρης, Χρ. Τουμάζου, Π. Θεράποντος, Χρ. Αποστόλου και Μ. Νεάρχου.
Αγωνίστηκαν ως αλλαγές οι Α. Σοφοκλέους, Α. Χρυσοστόμου και Κ. Διονυσίου.