Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Αναγέννηση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2

Αναγέννηση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2

Ζωντανά από το γήπεδο της Δερύνειας, ο φιλικός αγώνας της ομάδας μας με την Αναγέννηση.

The game live is sponsored by PrimeTel

90′ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 0-2

86′ Πιέζει τον τερματοφύλακα ο Θεράποντος, στο διώξιμο της μπάλας κοντράρει στο νεαρό και πάει άουτ

82′ Χάρης στη θέση του Γκανίου

76′ ΓΚΟΛ ΦΙΛΙΩΤΗΣ! Με σουτ εκτός περιοχής, σκοράρει ο Παναγιώτου.

75′ Σουτ Αλίπιο μετά από μπαλιά του Θεράποντος, απόκρουση

72′ Εκτέλεση φάουλ για Δερύνεια, πάνω από τα δοκάρια

71′ Θεράποντος στη θέση του Χατζηβασίλη

65′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Χατζηβασίλη. Η φάση ξεκίνησε μετά από ενέργεια του ιδίου. Έκαναν το ένα-δύο με τον Τέιλορ, μετά το απευθείας σουτ από πολύ κοντά και η μπάλα σταμάτησε από αντίπαλο

63′ Σουτ Αλίπιο, σε κόρνερ η μπάλα μετά από κόντρα

62′ Φιλιώτης στη θέση του Αγκουιάρ

61′ Καλό σουτ για Δερύνεια, απόκρουση

60′ Τρυπώνει στην περιοχή από πλάγια ο Τέιλορ, επιχειρεί το σουτ, όμως η μπάλα πάει σε σώματα και ακολούθως στον τερματοφύλακα

58′ Σουτ της Αναγέννησης στην αντεπίθεση, άστοχο

-Ετοιμάζει τις πρώτες αλλαγές ο Τόνι Σαβέφσκι. Έτοιμος να περάσει σε λίγο στον αγώνα ο Φιλιώτης

57′ Μακρινό σουτ του Χριστόφορου, εύκολα ο τερματοφύλακας

55′ Κόρνερ για το τριφύλλι, χωρίς κάτι καλό ολοκληρώνεται η φάση

51′ Αποκρούει ο Ευαγόρας και διορθώνει το προηγούμενο του λάθος

51′ Πέναλτι για Αναγέννηση. Ο Ευαγόρας υπέπεσε στο πέναλτι.

50′ Σουτ Γκανίου, αδύναμο

47′ Σέντρα του Χοσέ στην περιοχή προς τον Αλίπιο, κάνει σωστή έξοδο ο τερματοφύλακας

46′ Έναρξη 2ου Ημιχρόνου – Χωρίς αλλαγές η ομάδα μας

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1

45′ Όμορφη ενέργεια Αγκουιάρ, κλέβει από αμυντικούς, συνεργάζεται όμορφα με τον Χατζηβασίλη, όμως στο γυριστό σουτ χρεώνεται με φάουλ

40′ Συνεχόμενα κερδισμένα κόρνερ για Αναγέννηση που πιέζει για την ισοφάριση

39′ ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΛΙΠΙΟ! Με έξυπνο σουτ εκτός περιοχής ο πρώην παίκτης της Ρεάλ, ανοίγει το σκορ!

37′ Ευκαιρία για την Αναγέννηση. Σουτ εκτός περιοχής, κόντρα και λίγο πάνω από την εστία του Ευαγόρα

35′ Ατομική προσπάθεια του Τέιλορ στην περιοχή, τον σταματούν 3 παίκτες

34′ Μακρινό σουτ του Αλίπιο, χωρίς να απειλήσει την αντίπαλη εστία

31′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από παίκτη της Δερύνειας, πάνω από τα δοκάρια

30′ Οργανωμένη επίθεση από το τριφύλλι, ο Αλίπιο βρίσκει τον Πλατινί αριστερά, μπαλιά αυτός στην περιοχή, άστοχη

27′ Προσπαθεί ο Τέιλορ να βρει τον Χ΄Βασίλη στην περιοχή, κόβεται από τους αμυντικούς

25′ Απόκρουση Ευαγόρα σε σουτ αδύναμο

21′ Ωραία φάση με τον Γιάννη να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, σέντρα και κεφάλι του Τέιλορ, ακίνδυνη όμως, ενώ πριν ολοκληρωθεί η φάση ο διαιτητής σφύριξε φάουλ

20′ Προσπαθεί και η Αναγέννηση να φτιάξει κάτι καλό, κυρίως με μακρινές μπαλιές

15′ Πρώτη φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Έξυπνα ο Τέιλορ ξέφυγε των αμυντικών από δεξιά, έπιασε καλό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πήγε λίγο έξω από το τέρμα

14′ Κυκλοφορία της μπάλας από το τριφύλλι, χωρίς όμως κάποια φάση

7′ Χωρίς κάτι αξιόλογο περνάνε τα πρώτα λεπτά με την ΟΜΟΝΟΙΑ να κρατάει μπάλα

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζηφραγκίσκου, Χοσέ, Αλαμπί, Εμπέμπα, Χαραλάμπους, Αγκουιάρ, Γκανίου, Αλίπιο, Πλατινί, Τέιλορ, Χατζηβασίλης

(Ν.Χαραλάμπους, Αντράντε, Μαργκάσα, Κυριάκου, Φιλιώτης, Θεράποντος)

Πως αγωνίζεται η ΟΜΟΝΟΙΑ:

Κάτω από τα γκολπόστ ο Ευαγόρας, δεξιά στην άμυνα ο Χοσέ και αριστερά ο Χριστόφορος. Κέντρο της άμυνας οι Αλαμπί και Εμπέμπα. Κόφτης ο Γκανίου, δίπλα του ο Αγκουιάρ και λίγο πιο μπροστά ο Αλίπιο. Στα φτερά οι Τέιλορ και Πλατινί και στην κορυφή ο Χατζηβασίλης.

Διαιτητής: Δ.Μασιάς (Τούρος-Σπανός)