Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΡΗΣ 1-1 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΡΗΣ 1-1 (vids)

Δεν εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή η ΟΜΟΝΟΙΑ. Τόσα δώρα από τους συνδιεκδικητές αλλά δεν είπαμε ευχαριστώ.

The game live is sponsored by PrimeTel

90’+12′ Τέλος Αγώνα

-Όλη η ΟΜΟΝΟΙΑ πέφτει πάνω στον Πάνο Κωνσταντίνου, για τα καραγκιοζιλίκια του

-Έντονος ο κόσμος με τον Τσούκκα

90’+11′ Σουτ πάνω από τα δοκάρια του Μορέιρα. Θα πρέπει να κρατήσει τουλάχιστον άλλα 3 λεπτά ο Τσούκκας από τα θέατρα των Αριανών

90’+9′ Θεατρινισμοί από τον Πάνο Κωνσταντίνου που ζήτησε αλλαγή ενώ ο Άρης συμπλήρωσε τις αλλαγές του! Τελικά έγινε θαύμα και είναι καλά!

90’+8′ Κόρνερ μετά από προσπάθεια του Ασσίς. Κεφαλιά του Αλαμπί στην εκτέλεση, τίποτα…

90’+7′ Σουτάρει ο Σκέμπρι, αδύναμο, στην αγκαλιά του Κωνσταντίνου

90’+5′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Κανένα κέρδος

90’+4′ Φάουλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ και ευκαιρία να γεμίσει η περιοχή του Άρη

90’+2 Σε θέση οφσάιντ ο Οκόγιε

90’+1′ Τεράστια ευκαιρία με τον Σκέμπρι! Δοκάρι στη κεφαλιά από πολύ κοντά

+ 10 λεπτά οι καθυστερήσεις

90′ Κακή επιλογή από το Λέο να σουτάρει όταν είχε επιλογές δίπλα του

90′ Νούνο Ασσίς στη θέση του Μαργκάσα

89′ Σουτ του Λέο, σε σώματα η μπάλα

87′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αντράντε φάτσα με τον τερματοφύλακα να μην μπορεί και να στέλλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

86′ Στο έδαφος παίκτης του Άρη που μόνο ο ίδιος ξέρει γιατί σφαδάζει από τους πόνους. Κερδίζουν κάθε δευτερόλεπτο οι παίκτες του Άρη. Πρώτα κρατούσε το πόδι, μετά το κεφάλι και στην αποχώρηση του έπιασε την κοιλιά!

85′ Φάουλ στο χώρο του κέντρου από τον Αλαμπί σε αντίπαλο

83′ Προσπάθειες με Λέο και Σοάρες, χωρίς κατάληξη

82′ Σε θέση οφσάιντ ο Οκόγιε

82′ Σουτ του Λέο, άστοχο

81′ Αλλάζουν μπαλιές Λέο και Σκέμπρι εκτός περιοχής, χάνεται η μπάλα τελικά

80′ Μέσα ο Λέο στη θέση του Πλατινί

80′ Αλλαγή για Άρη, Χαραλάμπους στη θέση του Ντίνα

79′ Στο έδαφος ο Πάνος Κωνσταντίνου, τερματοφύλακας του Άρη για καθυστερήσεις. Ήταν το μόνο που έμαθε από το πέρασμα του από τον Αρχάγγελο

78′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Απευθείας εκτέλεση φάουλ, αποκρούει ο Μορέιρα και στην επαναφορά ο Ντίνα σουτάρει άουτ.

76′ Καθαρά μπάλα ο Αλαμπί, ο Τσούκκας στήνει τον Άρη έξω από τη περιοχή. Ετοιμάζεται ο Λέο

75′ Ιωάννου αντί του Ολίβα

71′ Σέντρα του Χάρη, ο προκλητικότατος Κωνσταντίνου προ του Σκέμπρι

70′ Άρχισαν τα όμορφα, πέφτουν κάτω, ο Τσούκκας κάνει δημόσιες σχέσεις και τα γνωστά. Ανταλλάξτε τηλέφωνα να πάτε για καφέ.

– Σταματάει το παιχνίδι για να φτιάξει ο ακουστικό του τώρα! Παίζει με τη νοημοσύνη μας κανονικά!

65′ Γκίκι από κοντά δέχεται τράβηγμα και δεν μπορεί να πάρει τη κεφαλιά όπως θέλει. Κόρνερ.

64′ Ξανά ο Χάρης αποσοβεί μεγάλο κίνδυνο

63′ Κάρτα σε αμυντικό του Άρη για σκληρό φάουλ στο Τέιλορ

61′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Συρτή μπαλιά του Πλατινί, η μπάλα αποκρούεται πριν φτάσει το Γκίκι.

– Στο γήπεδο ξανά ο αποελίστας Τσούκκας. Για να δούμε πως θα συμπεριφερθεί. Επαναρχίζει ο αγώνας με 6 λεπτά καθυστέρηση

55′ Απίστευτο! Διακόπτει τον αγώνα για ένα χάρτινο κυπελλάκι νερού! Τραγικό! Δεν κτύπησε κανένα! Ένα χάρτινο κυπελλάκι νερό που έπεσε στο γήπεδο και διακοπή! Ξεκάθαρο το τι προσπαθούν να κάνουν. Την διακοπή ζήτησε ο πιο καλός πορτοκαλί Τσαγγάρης.

53′ Εξακολουθεί να παίζει με τη νοημοσύνη μας ο Αποελίστας διαιτητής. Κάρτα χωρίς λόγο στο Γκικίεβιτς.

– Τέιλορ τη σέντρα και ο Πλατινί με κεφαλιά καρφώνει τον Πάνο Κωνσταντίνου

50′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΤΣΟΥΚΚΑ ΠΑΡΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ…ΠΛΑΤΙΝΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑΑΑΑΑ

48′ Νέο κόρνερ. Κι αυτό ανεκμετάλλευτο

46′ Κόρνερ που κερδίζει ο Γκικίεβιτς

– 4-4-2 με το Σκέμπρι παρτενέρ του ΓΚίκι

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

– Έτοιμος ο Τέιλορ να μπει στον αγώνα. Μένει στα αποδυτήρια ο Αγκουϊάρ. Ρισκάρει από νωρίς ο κόουτς.

Τέλος ημιχρόνου: Ο Άρης καθοδηγούμενος από τον διαιτητή Τσούκκα είναι μπροστά στο σκορ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ από το 25 και μετά δεν είναι αυτή που πρέπει.  Πρέπει να ανεβεί άμεσα, γιατί αν το ματς φτάσει στο 60 με το 0-1, Τσούκκας και Τον Κάνεν θα κάνουν τον αγώνα παρωδία. Πέραν από τα πολλά μικρά μικρά, ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι στην ΟΜΟΝΟΙΑ στο 42′.

45+2′ Κεφαλιά του Αγκουϊάρ, άουτ

– 3 λεπτά καθυστέρηση

42′ Ζητάει πέναλτι η ΟΜΟΝΟΙΑ , ο δωδέκατος του Άρη δείχνει παίζεται. Ξεκάθαρη η παράβαση.

40′ Απίστευτη πρόκληση, κάρτα στο Μαργκάσα στο πρώτο του φάουλ! Βγήκαν στη φόρα τα πουλέν!

39′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Στην γραμμή αποκρούεται σουτ του ΣΚέμπρι μετά από παράλληλη πάσα του Πλατινί

37′ Τουλάχιστον 4 κάρτες χάρισε στον Άρη ο Τσούκκας. Πλέον έχουμε πειστεί, πρόκειται για αποστολή

32′ Έχουν αρχίσει τα θέατρα, τα μελοδράματα και οι κωμωδίες. ΤΟ μόνο που χρειάζεται είναι να μείνεις πίσω στο σκορ και ένας καραγκιόζης διαιτητής. Και τα έχουμε και τα δύο. Πρέπει να ισοφαρίσουμε πριν το ημίχρονο.

29′ Χέρι του Κέρκεζ στη περιοχή, ο διαιτητής κρίνει πως είναι ακούσιο

28′ Αποσοβεί μεγάλο κίνδυνο ο Χάρης Κυριάκου

25′ Αδιανόητο ότι ο Άρης ακόμα δεν έχει κίτρινη. Συνεχώς καθυστερήσεις σκληρά φάουλ και το γιούδιν του Κούμα αλλού

23′ Διπλή ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Πρώτα ο Σκέμπρι κάνει δυνατό σουτ που αποκρούει ο Πάνος Κωνσταντίνου και στην εξέλιξη της φάσης ο ΓΚικίεβιτς κάνει κεφαλιά άουτ.

– Στην πρώτη υποψία φάσης ο Άρης σκοράρει με τον Τουράμ. Το φάουλ ανύπαρκτο, αλλά στο κέντρο του γηπέδου και δεν αξίζει να ασχοληθούμε άλλο με αυτό. Πάμε να γυρίσουμε το παιχνίδι.

22′ ΓΚΟΛ 0-1 για τον Άρη από στατική φάση. Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, σουτ στη κίνηση και 0-1.

– Εκνευριστικός μέχρι πρόκλησης ο Τσούκκας. Σε κάνει να αναρωτιέσαι αν θέλει και τα κάνει, ή αν του βγαίνει απλά το πορτοκαλί συναίσθημα

15′ Νέα μεγάλη ευκαιρία, Σκέμπρι το σουτ από το πέναλτι, αποκρούει ο Κωνσταντίνου

12′ Τεράστια ευκαιρία με τον Αλαμπί να σουτάρει από τα 2 μέτρα, τη μπάλα να κοντράρει καινα φεύγει κόρνερ

8′ Σουτ του Πλατινί από το ύψος της περιοχής, άουτ

6′ 6 λεπτά αγώνα, ήδη προκαλεί ο αποελίστας διαιτητής Τσούκκας. Έχουμε πολλά ράμματα για τη γούνα του συγκεκριμένου, αποελίστας που σπρώχτηκε ανελέητα να είναι εκεί που είναι.

4′ Σουτ του Πλατινί, λίγο άουτ.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Αλαμπί γυρίζει, ο Ζοάο Πάουλο σουτάρει με δύναμη, η μπάλα όμως κοντράρει πριν πάει στα δίκτυα. Στην συνέχεια ο ΣΚέμπρι ζητάει πέναλτι, παίζεται δείχνει ο Τσούκκας.

3′ Κάθετη του Ρενάτο στο Σκέμπρι, κέρδος ένα κόρνερ

2′ Σύγκρουση του Πλατινί με τον Ολίβα, δεν έχουν κάτι σοβαρό και σηκώνονται

1′ Βαθιά μπαλιά του Μπρούνο στο Σκέμπρι, προλαβαίνει ο Πάνος Κωνσταντίνου

1′ Έναρξη του αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σκαραμοτσίνο, Αλαμπί, Ζοάο Πάουλο, Κυριάκου, Σοάρες, Μαργκάσα, Αγκουιάρ, Σκέμπρι, Πλατινί, Γκικίεβιτς
(Χ΄Φραγκίσκου, Χοσέ, Εφραίμ, Λεάντρο, Χ΄Βασίλης, Εμπέμπα, Χαραλάμπους, Τέιλορ, Αλίπιο, Ασσίς, Φιλιώτης)

ΑΡΗΣ: Κωνσταντίνου, Αριστείδου, Κέρκεζ, Ολίβα, Γκράσι, Χριστοφόρου, Λόπες, Κωνσταντίνου, Οκόγιε, Ντίνα, Κονσεϊσάο

Διαιτητής: Τσούκας Αβραάμ
Βοηθοί: Τσεντής, Πέτρου
4ος: Τσαγγάρης