Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τι κάνουν οι αλλαγές

Τι κάνουν οι αλλαγές

sak_8676
Ο Τόνι Σαβέφσκι ευελπιστεί στο μέλλον οι παίκτες από τον πάγκο να του δώσουν περισσότερες λύσεις σε ένα αγώνα

Σημαντικά στοιχεία προκύπτουν από τα στατιστικά της ομάδας μας, στις 10 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Η πρωτιά του Τόνι Τέιλορ

Μόνο σε ένα αγώνα ήταν στο αρχικό σχήμα της ομάδας μας ο Τόνι Τέιλορ, με τις υπόλοιπες 7 συμμετοχές να τις πραγματοποιεί ως αλλαγή. Ο Αμερικανός αποτελεί μια από τις σίγουρες λύσεις για τον Σκοπιανό τεχνικό στον πάγκο και τον ρίχνει αρκετά συχνά είτε για να δώσει ανάσες σε Εφραίμ και Σκέμπρι, είτε για να βοηθήσει να αλλάξει το σκορ.

Αναλυτικά οι παίκτες που έχουν μπει ως αλλαγή πάνω από 2 φορές:

Παίκτης Αλλαγή πάνω από 2 φορές Βασικός
Τέιλορ 7 1
Πλατινί 4 5
Αγκουιάρ 3 2

Λείπουν τα γκολ από τον πάγκο

Μόνο δύο παίκτες έχουν σκοράρει ερχόμενοι από τον πάγκο. Μπαίνοντας ως αλλαγή είχαμε 3 γκολ, κανένα από αυτά δεν χάρισαν τη νίκη στην ΟΜΟΝΟΙΑ. Το πρώτο ήταν στην ήττα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ από την Ανόρθωση στην 1η αγωνιστική με 3-1 ενώ τα άλλα δύο ήταν με τη Δόξα, όταν το παιχνίδι ήταν ήδη στο 4-0.

Αναλυτικά οι παίκτες που έχουν σκοράρει μπαίνοντας ως αλλαγή:

# ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΚΟΡΑΡΕ
1η Αγωνιστική Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 3-1 Γκικίεβιτς 45′ 85′
7η Αγωνιστική Δόξα-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-6 Τέιλορ 76′ 86′ 90′

Αλίπιο ο πιο παραγωγικός!

Βάσει των λεπτών συμμετοχής στους αγώνες πρωταθλήματος, ο Αλίπιο Μπραντάο είναι ο πιο παραγωγικός ποδοσφαιριστής της ομάδας μας αφού με μόλις 10 λεπτά στο ενεργητικό του, έχει μοιράσει δύο γκολ! Ακολουθεί ο Τόνι Τέιλορ που σε 176 λεπτά έχει σκοράρει 2 φορές ενώ έχει δώσει και 3 ασίστ.