Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Νίκη για τους Νέους

Νίκη για τους Νέους

1291522_596167393772791_1484462194_o

Η ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο πρωτάθλημα κάτω των 21 ετών, νίκησε σήμερα την ΠΑΕΕΚ Κερύνειας με 2-0, και βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη θέση. Οι πράσινοι βρίσκονται ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Ανόρθωση με 30 βαθμούς.

Το τριφύλλι μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ αφού χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες.  Το σκορ διαμόρφωσαν ο Αντρέας Σοφοκλέους με σέντρα σουτ στο πρώτο ημίχρονο και το 2-0 ο Άγγελος Χρυσοστόμου, μετά από σέντρα του Φιλιώτη, στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Φάντζιο Μπούις παρέταξε την ομάδα με τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές:- Ν. Χαραλάμπους, Α. Φιλιώτης, Α. Χρυσοστόμου, Α. Λοΐζου, Π. Μαυροφτής, Κ. Λουβαρής, Ξ. Θεοδούλου, Π. Θεράποντος, Α. Σοφοκλέους, Χρ. Αποστόλου και Γ. Ιβάνοφ.  Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Μ. Νεάρχου, Χρ. Τουμάζου και Γρ. Χατζηβασίλης.

Την ερχόμενη εβδομάδα η ομάδα μας αγωνίζεται στην Λευκωσία με αντίπαλο τον Απόλλωνα με τον οποίον βρισκόμαστε ισόβαθμοι. Στον αγώνα του πρώτου γύρου η ομάδα μας πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στην Λεμεσό με 3-0.