Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στο 90 φεύγα η ΑΕΛ – Νίκες για Σαλαμίνα και Δόξα (videos)

Στο 90 φεύγα η ΑΕΛ – Νίκες για Σαλαμίνα και Δόξα (videos)

Δεν άξιζε τους τρεις βαθμούς η ΑΕΛ στο παιχνίδι με τα Κούκλια όμως φάνηκαν τυχεροί να πετύχουν γκολ στη τελευταία φάση του αγώνα με τον Ταρζίνιο. Στην κορυφή και στους 30 βαθμούς η ΑΕΛ. Ο Ταρζίνιο σκόραρε με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μάριου Νικολάου στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στην ομάδα του την 9η της νίκη στο Πρωτάθλημα.

Νίκη με ανατροπή της Νέας Σαλαμίνας επί της Αλκής

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα και άνοδος στους 18 βαθμούς στο βαθμολογικό πίνακα.

Σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με 2-1 την Αλκή , παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Στο 28′ ο Μάριος Δημητρίου άνοιξε το σκορ για την Αλκή και ισοφάρισε ο Ρόκε για τη Νέα Σαλαμίνα στο 64′. Η Νέα Σαλαμίνα πήρε τη νίκη με απευθείας φάουλ του Ντιέγκο Λεόν στο 77′.

Στο 52′, η Νέα Σαλαμίνα έχασε πέναλτι με το Λεόν ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Η σημερινή ήταν η 7 νίκη της Νέας Σαλαμίνας, η οποία ξεκίνησε το Πρωτάθλημα με -3 βαθμούς. 12 η ήττα για την Αλκή.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη της Δόξας επί της ΑΕΚ Λάρνακας

Διπλό της Δόξας στο ΓΣΖ κόντρα στην ΑΕΚ Λάρνακας. Η ομάδα της Κατωκοπιάς πήρε τη νίκη με 2-1.

Στο 25΄ ο Πεδρίτο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τη Δόξα. Στο 55′ η ΑΕΚ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πιντάδο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 71′ η Δόξα πέτυχε και δεύτερο γκολ με πέναλτι του Λόπο. Ο Λόπο σκόραρε για 8η φορά στο Πρωτάθλημα. 82′ Ο Ρέινα με κοντινή προβολή μείωσε σε 1-2 για την ΑΕΚ.