Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Αγωνίστηκε κόντρα στην Εθνική Καταλονίας ο Πλατινί

Αγωνίστηκε κόντρα στην Εθνική Καταλονίας ο Πλατινί

Την ήττα με 4-1 γνώρισε το Πράσινο Ακρωτήρι απόψε, στο φιλικό στη Βαρκελώνη κόντρα στην Εθνική Καταλονίας. Στο αρχικό σχήμα της Εθνικής ήταν ο Λουίς Σοάρες Πλατινί. που αγωνίστηκε κόντρα σε μεγάλα αστέρια όπως οι Φάμπρεκας, Πικέ, Μπουσκέτς, Άλμπα, Μπόγιαν, Β.Σάντσεζ κ.α.

Στο 25ο λεπτό ο παίκτης της ΟΜΟΝΟΙΑΣ έχασε καλή ευκαιρία, όταν σε τετ α τετ νικήθηκε από τον τερματοφύλακα της Καταλονίας. Ο Πλατινί, αφού ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του, επιστρέφει στις προπονήσεις της ομάδας μας.

Το Πράσινο Ακρωτήρι προηγήθηκε με τον Τζανίνι στο 10ο λεπτό. Μέσα σε 9 λεπτά η Καταλονία όμως απάντησε εις τριπλούν! Αρχικά με δύο γκολ του Γκαρσία στο 16′ και στο 18′ και στο 19′ με τον Μπόγιαν μετέτρεψε το 0-1 σε 3-1! Ο Ριέρα στο 64′ έγραψε το τελικό 4-1.