Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Στο -3 βρίσκεται πλέον η ΟΜΟΝΟΙΑ μετά και την ολοκλήρωση της 12ης αγωνιστικής. Οι πράσινοι έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν στο βαθμό την κορυφή, όμως παρέμειναν σε τροχιά τίτλου. Ένα τίτλο που όπως δήλωσε και ο Τόνι Σαβέφσκι, όποιος έχει την περισσότερη αντοχή, θα τον πάρει. Ας ελπίσουμε να είναι η ΟΜΟΝΟΙΑ.

Σήμερα είχαμε άλλα δύο ματς. Η ΑΕΚ νίκησε στο τοπικό ντέρμπι την Αλκή με 5-2 και επέστρεψε μετά από καιρό στις επιτυχίες. Δύο τέρματα πέτυχε ο Ρέινα και από ένα οι Πιντάδο, Τομάς και Μάατσι. Ο Λέανδρος Λίλλης πέτυχε και τα δύο τέρματα της Αλκής, διαμορφώνοντας το 2-2 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην Πάφο, Κούκλια και Ένωση έμειναν στο 2-2. Η ΕΝΠ προηγήθηκε με τον Ανγκούλο στο 8ο λεπτό και στο 67΄ ο Λόπες πέτυχε το 0-2. H AEK Κουκλιών μείωσε σε  2-1 με γκολ του Αράμπα στο 86΄ και ο Βράντζικαν με πέναλτι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-2.  Στη φάση του πέναλτί αποβλήθηκε ο Ανδρέας Κωνσταντίνου της ΕΝΠ.

Χθες: Ήττα για Απόλλωνα, δύσκολα Ανόρθωση και ΑΕΛ (videos)