Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου (στιγμιότυπα)

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου (στιγμιότυπα)

Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια του Σαββάτου. Νίκες για Ένωση, Απόλλων, Ανόρθωση και Αποέλ.

ΕΝΩΣΗ-ΑΡΗΣ 4-1
Η ΕΝΠ άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ττόφα στο 18′, ενώ στο 65′ ο Χριστοφόρου με αυτογκόλ πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του Παραλιμνίου. Ο Άρης μείωσε σε 2-1 με τον Τουράμ στο 83′ για να πετύχει ο Αγκούλο το 3-1 ένα λεπτό αργότερα. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 88′ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΚΟΥΚΛΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1-3

3-1 το σκορ για τον Απόλλωνα με το Φώτη Παπουλή να σκοράρει δύο φορές, στο 40′ και στο 57′ ενώ ο Γκαστόν Σανγκόι είχε πετύχει το 0-2 στο 56΄. Ο Αράμπα μείωσε για την ΑΕΚ Κουκλιών στο 75′ και το 1-3 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΥΝΙΚΟΣ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-2
Ο Εθνικός προηγήθηκε με το Σίλας στο 11ο λεπτό και ισοφάρισε η Ανόρθωση με αυτογκόλ του Μπούργκιτς στο 35΄. Ο Ρομπέρτο Κολαούτι πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 69ο λεπτό.

ΑΠΟΕΛ-ΕΡΜΗΣ 3-0
Ο Στάθης Αλωνεύτης στο 35΄ με δυνατό διαγώνιο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και μετά στο δίχτυα του Αραμπατζή ανοίγοντας το σκορ για το Αποέλ. Ο Τόμας Ντε Βινσέντι πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα. Πρώτα στο 55′ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια στο 60΄ με πέναλτι.