Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Καϊάφας: “Αν έπρεπε να κερδίσει κάποιος, αυτός ήταν η ΟΜΟΝΟΙΑ”

Καϊάφας: “Αν έπρεπε να κερδίσει κάποιος, αυτός ήταν η ΟΜΟΝΟΙΑ”

image

Στην προσπάθεια των παικτών του για βελτίωση μέσα σε μερικά 24ωρα, στάθηκε ο Καϊάφας.

Καϊάφας: Συμφωνώ με το συνάδελφο αν και θεωρώ πως αν έπρεπε να κερδίσει κάποιος ήταν η ΟΜΟΝΟΙΑ. Έχει δίκαιο ότι στο δεύτερο ημίχρονο μας έλειψε η ενέργεια αλλά ήμασταν γενικά καλύτερα. Θέλω να σταθώ στους παίκτες μου. Ήταν πραγματικά ερείπιο όταν πήγα στο Γέρι. Ανεβάσαμε τη ψυχολογία, παίξαμε καλά, προσπαθήσαμε και παίξαμε σχετικά καλό ποδόσφαιρο. Πιέσαμε τον αντίπαλο από ψηλά γιατί έχει την καλύτερη κυκλοφορία στο πρωτάθλημα και μας βγήκε. Θέλω να καλέσω το κόσμο μας να μείνει κοντά στην ομάδα, να τη δει σαν ένα από τα παιδιά του και να τη βοηθήσει για τη συνέχεια. Συγχαρητήρια στο Αποέλ που είναι για μένα η καλύτερη ομάδα αυτή τη στιγμή. Καλή συνέχεια.

image

Δώνης: Ένα ντέρμπι θα έλεγα συνηθισμένο με τα καλά του και τα κακά του. Υπήρχαν πολλές προϋποθέσεις και για τις δυο ομάδες για τέρμα, αλλά τελικά δεν ήρθε γκολ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο ζωντανή, πιο επικίνδυνη και δημιούργησε 2-3 ευκαιρίες. Εμείς θα έλεγα ότι μας πήγε το ματς στραβά. Νωρίς έπαθε διάστρεμμα ο Χαραλαμπίδης, χάσαμε και τον Αντωνιάδη και είχαμε προβλήματα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν η ομάδα με τις περισσότερες ευκαιρίες αλλά δεν κερδίσαμε. Όταν δεν μπορείς να κερδίσεις ενώ έπαιξες μέτρια στο πρώτο ημίχρονο είναι ο σημαντικός ο βαθμός. Απομένουν 10 μεγάλα ντέρμπι.