Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τα αποτελέσματα του Β΄Ομίλου (videos)

Τα αποτελέσματα του Β΄Ομίλου (videos)

Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με 2-1 την ΑΕΚ Κουκλιών στο “Αμμόχωστος / Επιστροφή’ και ανέβηκε στους 38 βαθμούς και στην 1η θέση του Β΄ ομίλου, ρίχνοντας την αντίπαλο της στην 6η θέση του ομίλου της διαβάθμισης.

Η ΑΕΚ Κουκλιών προγήθηκε πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με σουτ του Σταμπόλζιεφ.

Στο 52′ ο Τζούρτζουριτς ισοφάρισε σε 1-1 για τη Νέα Σαλαμίνα για να πετύχει το νικητήριο γκολ ο Έντερ στο 72′.

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον Άρη στη Β΄ φάση.

Ο Άρης νίκησε με 3-1 την ΑΕΚ Λάρνακας στο Τσίρειο και ανέβηκε στους 23 βαθμούς και στην 5η θέση του Β’ ομίλου, αφήνοντας πίσω του στους 21 βαθμούς την ΑΕΚ Κουκλιών.

Η ΑΕΚ Λάρνακας παράμεινε στους 37 βαθμούς και αρκετά μακριά από τις ομάδες που κινδυνεύουν.

Ο Άρης προηγήθηκε στο σκορ με προβολή του Γιούσσεφ στο 34′ ενώ στο 42′ ο Τίμοφ με κοντινό πλασέ πέτυχε το 2-0.

Με το ξεκίνημα του Β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47′ ο Οκόγιε πέτυχε το 3-0 για να μειώσει σε 3-1 ο Νέστορας Μυτίδης στο 70′.

Ο Εθνικός Άχνας βρέθηκε να χάνει 2-0 από τη Δόξα Κατωκοπιάς στο Δασάκι, όμως, κατάφερε να ανατρέψει τα σε βάρος του δεδομένα και να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη με σκορ 3-2.

Με τη νίκη του αυτή ο Εθνικός Άχνας ανέβηκε στους 26 βαθμούς, πλησιάζοντας δύο βαθμούς τη σημερινή του αντίπαλο η οποία έμεινε στους 28.

Η Δόξα προηγήθηκε με τον Πεδρίτο στο 14′ για να πετύχε το 0-2 ο Ράμος με απευθείας φάουλ στο 24′.

Η συνέχεια ανήκε στον Εθνικό Άχνας ο οποίος, μείωσε με κεφαλια του Ταλ στο 32′, ισοφάρισε με τον Αντέλκοβιτς στο 52′ και πήρε τη νίκη με πλασέ του Μπούργκιτς στο 61′.