Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Το δεύτερο του Ονησίφορου

Το δεύτερο του Ονησίφορου

vik_5800

Η λύση της συνεργασίας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με τον Ούκας Γκικίεβιτς, άνοιξε άμεσα την πόρτα της εντεκάδας στον Ονησίφορο Ρουσιά. Ήταν το δεύτερο παιχνίδι με τον Κάσερες στον πάγκο, που ο νεαρός Παραλιμνίτης συμπεριλήφθηκε στους πρώτους έντεκα και φρόντισε να το αξιοποιήσει από τα πρώτα λεπτά.

Ο Ονησίφορος κυνήγησε μια φαινομενικά χαμένη μπαλιά, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αμυντικού και πέτυχε το τέρμα που τελικά έκρινε την αναμέτρηση. Δεν ήταν βέβαια το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα, αφού είχε σκοράρει και στην εκτός έδρας νίκη με 0-4 κόντρα στο Παραλίμνι. Ήταν όμως πολύ πιο σημαντικό αφού έδωσε τρίποντο.

Το θέμα είναι ο ποδοσφαιριστής να καταφέρει να έχει συνέχεια. Έχει αρκετά ακόμα να μάθει και συγκεκριμένους τομείς να βελτιώσει. Όσο όμως παίρνει αγωνιστικά λεπτά, τόσο πιο πιθανό είναι να γίνεται καλύτερος. Από την χρησιμοποίηση στην καθιέρωση, μεσολαβεί μπόλικη δουλειά και μακάρι ο μικρός να πετύχει.