Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Καϊάφας: “Θα δείτε μια άλλη ΟΜΟΝΟΙΑ” (video)

Καϊάφας: “Θα δείτε μια άλλη ΟΜΟΝΟΙΑ” (video)

Υπόσχεση στον κόσμο από τον Κώστα Καϊάφα, που δήλωσε πως από του χρόνου ο κόσμος θα δει μιαν ΟΜΟΝΟΙΑ που θα τρέχει 90 λεπτά στο γήπεδο. Μήνυμα έστειλε ο προπονητής μας και στους διαιτητές.

“Είμαι προβληματισμένος και στεναχωρημένος γιατί για άλλο ένα ματς από την αρχή της σαιζόν που η ομάδα μου μπορούσε να κερδίσει τον αντίπαλο και να τον φτάσει δεν τα κατάφερε. Είμασταν μπροστά στο σκορ με σκορ ασφαλείας. Αν ο Ερμής έκανε ένα λάθος εμείς κάναμε 3 και δεχθήκαμε γκολ σε σημεία που δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε. Στο 3ο πάντως αντιδράσαμε κάναμε γκολ και ο επόπτης καθυστερημένα ακύρωσε το γκολ. Θέλω να δώσω μια υπόσχεση ότι θα κτίσουμε μια ομάδα που θα τρέχει 90 λεπτά και δεν το είδα σε κανένα παιχνίδι αυτό αφού ομάδα μέχρι το 55-60 σβήνει. Θα κάνουμε μια ομάδα δυνατή που θα μπορεί να κτυπήσει το πρωτάθλημα. Έχω να κάμω άλλη μια υπόσχεση στους διαιτητές, πως του χρόνου θα σκέφτονται διπλά και τριπλά πριν σφυρίξουν. Ειδικά στο ΓΣΠ. Απαιτώ να μας σέβονται, να παίζουν 50-50. Βλέπω κάποια πράγματα που δεν μου αρέσουν και αυτά θα αλλάξουν από τη νέα σαιζόν. Καλή συνέχεια στην ομάδα του Ερμή που κάνει μια σπουδαία σαιζόν. Έχει ψυχή και καλό προπονητή. Καλή συνέχεια”.