Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Έπρεπε να χάσει!

Έπρεπε να χάσει!

u21-olympiakos65

Καταδικασμένη από το πρώτο λεπτό ήταν η ομάδα των Νέων στο εκτός έδρας παιχνίδι τους με το Παραλίμνι. Οι πράσινοι έχασαν από την Ένωση με 2-1, με τους διαιτητές να αναγκάζουν το τριφύλλι να πέσει από την κορυφή της βαθμολογίας. Ως γνωστό από φέτος ο πρωταθλητής κερδίζει εισιτήριο για το UEFA Youth League… Στην πρώτη θέση μετά από αυτό το αποτέλεσμα πέρασε το Αποέλ με 20 βαθμούς, ενώ η ΟΜΟΝΟΙΑ έμεινε στους 18.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της, πέτυχε τέρμα που κακώς δεν μέτρησε ενώ τελείωσε τον αγώνα με 9 ποδοσφαιριστές! Το τέρμα του τριφυλλιού πέτυχε ο Παύλος Θεοδούλου που είχε ισοφαρίσει σε 1-1. Ο Αντρέας Σοφοκλέους ήταν ο παίκτης που αποβλήθηκε αρχικά, με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου σε μία φάση που κανείς δεν κατάλαβε γιατί αποβλήθηκε ο ποδοσφαιριστής. Η 2η αποβολή ήρθε προς το τέλος του ματς, με θύμα αυτή τη φορά τον Ζαχαρία Αντρέου.

Οι παίκτες του τριφυλλιού ήταν αρκετά στεναχωρημένοι με το τελικό σφύριγμα καθώς ένιωθαν έντονα το αίσθημα της αδικίας.