Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Γκολ με την Ελπίδων για Φιλιώτη και Κονομή

Γκολ με την Ελπίδων για Φιλιώτη και Κονομή

cb327ae38ca196c64426828913dee500_w800_h600
© cfa

Την ήττα από τη Λιθουανική Ατλάντας δέχθηκε η Εθνική Ελπίδων της Κύπρου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στην Αγία Νάπα. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα μας κάτω των 21 ετών έχασε με 3-2, έχοντας για σκόρερ δύο ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, τους Φιλιώτη και Κονομή. Οι Λιθουανοί προηγήθηκαν στο σκορ τρεις φορές, με τους νεαρούς Κύπριους να ισοφαρίζουν τις δύο πρώτες. Σκορ του πρώτου μέρους 2-1 υπέρ της Ατλάντας.

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκαν και οι τέσσερις πράσινοι που κλήθηκαν για το φιλικό, με τους Κωνσταντίνο Παναγή και Ανδρέα Παναγιώτου να βρίσκονται στο αρχικό σχήμα του ομοσπονδιακού τεχνικού. Ο Φιλιώτης αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, ένας εκ των δύο μοναδικών παικτών που έπαιξαν 90λεπτο, σκοράροντας μάλιστα το τέρμα της ισοφάρισης(1-1) με κτύπημα πέναλτι στο 15ο λεπτό, ενώ ο Παναγή αντικαταστάθηκε στο 65ο λεπτό. Ο Παντελής Κονομής και ο Ιάκωβος Σαμμούτης πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο με την έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον πρώτο να ισοφαρίζει εκ νέου σε 2-2 στο 65ο λεπτό με κεφαλιά.