Home TOP NEWS Γνωρίζουν το δρόμο προς τα δίχτυα

Γνωρίζουν το δρόμο προς τα δίχτυα

Roushias-goal-VSenp

Τέσσερις είναι οι ποδοσφαιριστές από το υπάρχον ρόστερ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που έχουν σκοράρει ξανά σε επίσημο αγώνα στο “Τάσος Μάρκου” με τη φανέλα με το τριφύλλι. Από τους τέσσερις οι τρεις έχουν πιθανότητες να σκοράρουν και πάλι την Κυριακή, αφού ο ένας είναι ο Δημήτρης Χριστοφή, που λόγω τραυματισμού δεν υπολογίζεται στα πλάνα. Βασικοί αναμένεται να ξεκινήσουν Σκέμπρι και Ρούνιε, που αμφότεροι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα σε αυτό το γήπεδο. Ο τέταρτος σκόρερ στο Παραλίμνι είναι ο Ονησίφορος Ρουσιάς, που ίσως πάρει χρόνο συμμετοχής.

Ο Μαλτέζος πέτυχε δύο γκολ, ένα πέρσι στον αγώνα Κυπέλλου κόντρα στην Αγία Νάπα και ένα την περίοδο 2012-13 στη νίκη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με 0-3 επί της Αγίας Νάπας για το Πρωτάθλημα. Σε αυτό το παιχνίδι είχε σκοράρει και ο Χριστοφή το τελευταίο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0. Ο Ρούνιε είχε σκοράρει στον περσινό αγώνα Κυπέλλου με την Αγιά Νάπα, ανοίγοντας το σκορ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Το γκολ  του Ρουσιά ήταν απέναντι στην παλιά του ομάδα, την ΕΝΠ, σε αγώνα πρωταθλήματος την περίοδο 2013-14.