Home TOP NEWS Πρώτο και «χρυσό»… όπως πέρσι!

Πρώτο και «χρυσό»… όπως πέρσι!

ag7-ermis-omonoia-e (36)

Το πρώτο γκολ του Ονησίφορου Ρουσιά στη χρονιά συνδυάστηκε με νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ, 1-0 επί του Ερμή. “Χρυσό” ήταν και το περσινό πρώτο του γκολ στην περίοδο, το οποίο πέτυχε στο ντέρμπι με την Ανόρθωση. Ο Ρουσιάς, που είχε περάσει αλλαγή σε εκείνο τον αγώνα, σκόραρε στο 88ο λεπτό και χάρισε τη νίκη στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

Την ασίστ με την Ανόρθωση του την είχε δώσει ο Γκριγκαλασβίλι, ενώ στον Κυριακάτικο αγώνα δέχτηκε την πάσα από τον Κιρμ. Ο Σλοβένος μοίρασε την πρώτη του ασίστ στη χρονιά, ενώ στην περσινή περίοδο ήταν πρώτος στη λίστα του “τριφυλλιού” με έξι.

Το γκολ πέρσι με την Ανόρθωση:

Το «χρυσό» γκολ με τον Ερμή:

Τα στατιστικά της ομάδας μας, μετά και το παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος:

Με πρωτιές συνοδεύτηκε το νικητήριο γκολ της ομάδας μας στον αγώνα με αντίπαλο τον Ερμή, καθώς ο Ονησίφορος Ρουσιάς σκόραρε για πρώτη φορά στη σεζόν, ενώ ο Άντραζ Κιρμ έδωσε την πρώτη του ασίστ στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Πέντε ποδοσφαιριστές της ομάδας μας “είδαν” δίχτυα στα πρώτα εφτά παιχνίδια πρωταθλήματος, ενώ άλλοι πέντε έχουν δώσει ασίστ. Αναλυτικά παραθέτουμε πιο κάτω τα συγκεκριμένα στατιστικά: