Home TOP NEWS Σπουδαίο διπλό στο Ισραήλ!

Σπουδαίο διπλό στο Ισραήλ!

israel-cyprus (3)

Με τους τρεις βαθμούς επιστρέφει από το Ισραήλ η Εθνική Κύπρου, που απέδρασε με το “διπλό” από την Ιερουσαλήμ. Στην 9η αγωνιστική των Προκριματικών του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, η Κύπρος επικράτησε με 2-1 του Ισραήλ.

Το σκορ άνοιξε o Ντόσσα Τζούνιορ με κεφαλιά στο 58ο λεπτό, ενώ ο Μπιτόν έφερε το παιχνίδι στα ίσα με δυνατό σουτ στο 76ο λεπτό. Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 80′ ο Τζέισον Δημητρίου.

Πλέον η Κύπρος βρίσκεται στην 5η θέση του Β’ Ομίλου με 12 βαθμούς και στην τελευταία αγωνιστική φιλοξενεί την 3η Βοσνία και Ερζεγοβίνη, ενώ το 4ο Ισραήλ πάει στο Βέλγιο να αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο του ομίλου.

Με νίκη την Τρίτη η Κύπρος και παράλληλα ισοπαλία ή ήττα του Ισραήλ περνάει στην 3η θέση, που δίνει εισιτήριο για τα μπαράζ.