Home TOP NEWS Τόνσιτς: “Η πρόοδος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με Βλάνταν είναι ξεκάθαρη”

Τόνσιτς: “Η πρόοδος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με Βλάνταν είναι ξεκάθαρη”

kyp2-ethnikos-omonoia-b (33)Ο τεχνικός του Εθνικού Άχνας, Ντανίλο Τόντσιτς, εκθείασε τη δουλειά του Βλάνταν Μιλόγεβιτς στο τριφύλλι, λέγοντας πως η πρόοδος στην ΟΜΟΝΟΙΑ είναι ξεκάθαρη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σέρβου τεχνικού: «Για μας το παιχνίδι αυτό ήρθε σε άσχημη στιγμή ανάμεσα σε δυο σημαντικά άλλα για το πρωτάθλημα. Το αποτέλεσμα του πρώτου ματς μείωσε τις ελπίδες μας και η ΟΜΟΝΟΙΑ είναι μια από τις πιο δυνατές ομάδες στο πρωτάθλημα. Η πρόοδος τους από τη μέρα που ήρθε ο Βλάνταν σε αποτελέσματα και συμπεριφορά είναι ξεκάθαρη. Θέλαμε να το παλέψουμε και ξέραμε πως το πρώτο γκολ, όπου κι αν ερχόταν θα έπαιζε μεγάλο ρόλο. Δυστυχώς το δεχθήκαμε τα πλάνα μας καταστράφηκαν και οι ελπίδες μας έγιναν ελάχιστες. Μετά από αυτό σκοράραμε στο τέλος του ημιχρόνου αλλά ξέραμε πως η πρόκριση είναι δύσκολη και το μυαλό ήταν στη Πάφο. Στο δεύτερο ημίχρονο ήθελα να ξεκουράσω παίκτες κλειδιά και να δώσω ευκαιρίες. Δεν είναι όμως δικαιολογία για κάποια αστεία λάθη που κάναμε. Στο τέλος το αποτέλεσμα πήγε στο 1-3 κάτι που δεν μου άρεσε, ειδικά ότι κάποιοι παίκτες δεν πάλεψαν. Καλή συνέχεια στην ΟΜΟΝΟΙΑ».