Home TOP NEWS Έξι ήταν βασικοί, οι πέντε έπαιξαν 90λεπτο

Έξι ήταν βασικοί, οι πέντε έπαιξαν 90λεπτο

Moulazimis-Ermis (1)

Έξι ήταν βασικοί, εκ των οποίων οι πέντε έπαιξαν 90λεπτο, ένας αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο περνώντας στο παιχνίδι ως αλλαγή και ένας δεν πήρε χρόνο συμμετοχής. Ο λόγος για τους οκτώ δανεικούς ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σε ομάδες Α’, Β’ και Γ’ Κατηγορίας.

Στο αρχικό σχήμα του Ολυμπιακού για δεύτερη φορά, μετά από αυτή στην πρεμιέρα, ήταν ο Κωνσταντίνος Λούβαρης. Έπαιξε σε ολόκληρο το νικηφόρο αγώνα κόντρα στη ΠΑΕΕΚ, με την οποία αγωνίστηκαν οι Παναγιώτης Θεράποντος και Ανδρέας Φραγκέσκου. Ο πρώτος έπαιξε σε όλο το παιχνίδι και ο δεύτερος πέρασε ως αλλαγή με την έναρξη της επανάληψης.

Βασικός στο Άχνα-Ερμής ο Δημήτρης Μουλαζίμης, βοήθησε την ομάδα της Αραδίππου να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και να πάρει μια μεγάλη νίκη.

Ο Παντελής Κονομής ήταν όπως πάντα στην ενδεκάδα της Ομόνοιας Αραδίππου, που πήρε τη νίκη στην έδρα του ΑΣΙΛ.

Στο αρχικό σχήμα της ΜΕΑΠ ήταν οι Απόλλωνας Βασιλείου και Γιώργος Ιβανόφ στο παιχνίδι με την ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα. Η ομάδα του Πέρα Χωρίου Νήσου έχασε στην έδρα της 1-0, με τέρμα που δέχθηκε στο 79ο λεπτό. Ένα λεπτό νωρίτερα είχε περάσει εκτός ο Ιβανόφ.

Δεν έπαιξε στη νίκη του Χαλκάνορα επί του Διγενή Μόρφου ο Ανδρέας Λοϊζου.