Home TOP NEWS Χρόνο συμμετοχής στη φιλική νίκη των Ελπιδων είχαν Κατελάρης και Φραγκέσκου

Χρόνο συμμετοχής στη φιλική νίκη των Ελπιδων είχαν Κατελάρης και Φραγκέσκου

Χρόνο συμμετοχής στη φιλική νίκη των της Εθνικής Ελπιδων επί της Εθνικής Ανδρών του Μιανμάρ είχαν οι Φάνος Κατελάρης και Ανδρέας Φραγκέσκου. Ο πρώτος ήταν στο βασικό σχήμα της ομάδας και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο, ενώ ο δεύτερος πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό του αγώνα. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, η Κύπρος έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Nanda στο 20′, με τον Παπαφώτη να ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα ευστοχώντας από τα έντεκα βήματα.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Νίκος Ανδρονίκου, είδε τους παίκτες του να παίρνουν προβάδισμα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, με τον Ραφαήλ Αναστασίου να χρίζεται σκόρερ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Παπαφώτης με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Επόμενη υποχρέωση για την Εθνική U21 είναι την Τρίτη 11 Οκτωβρίου, όταν θα αντιμετωπίσει στο Στάδιο «Dimco Αμμόχωστος – Επιστροφή» την Ολλανδία, για την τελευταία αγωνιστική του προκριματικού ομίλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.